Свято збору врожаю угорці відзначають з давніх давен. У такий спосіб люди дякують природі за щедрі дари. Народні гуляння, що завершуються колоритним балом з піснями, танцями та іграми, тривають з самого ранку до пізнього вечора. На святкування збираються цілими сім’ями – радіють та співають веселі пісні.
Традиції предків ревно зберігає та підтримує і угорська спільнота Тячева, яка становить, за останніми даними, близько 20 відсотків населення міста.
Цього року святкування у Тячеві було по-особливому яскравим, велелюдним і масштабним. Його відзначили в рамках Днів міста минулої неділі. Свято врожаю розкрило всю красу й глибину угорської народної творчості та давніх традицій.
Старожили згадують: за комуністичних часів свято врожаю не відзначали так, як зараз. Традицію відродили вже в роки незалежності. Зараз на Закарпатті це свято шанують у місцях проживання угорської громади – на Берегівщині, Мукачівщині, Ужгородщині, у селищі Вишково на Хустщині. У дійстві взяли участь понад 110 учнів Тячівської загальноосвітньої школи імені Шімона Голлоші з угорською мовою навчання.
Під керівництвом педагогів готувалися довго і ретельно, адже це дійство займає особливе місце у календарі. Напередодні дорослі старанно прикрашали підводи для дійства. А вже зранку на нарядних возах, запряжених кіньми, хлопчики та дівчата в угорському національному вбранні, зі шкільного подвір’я вирушили в об’їзд вулицями Тячева. Співали пісень та запрошували усіх на свято до центру міста.Тут, на площі Поштовій, учасники дійства за традицією піднесли кошики з урожаєм Королю вина (кадр 7476), який почастував їх смаколиками. Ведучі – педагоги школи – розповіли тячівцям про особливості свята врожаю.
Упродовж двох годин глядачі насолоджувались театралізованим сценічним дійством з піснями й танцями. На дітей чекали також майстер-класи. Навчались плести з бісеру та кукурудзяного листя, розфарбовувати тарілки народними орнаментами. А мешканці та гості міста мали нагоду оглянути тематичну виставку та експозицію ретросвітлин, на яких були зафіксовані історичні миті святкувань.Цьогорічне Свято врожаю мало ще й благодійну мету. В результаті виноградну люстру купили благодійники. А кошти перерахували на лікування важкохворого хлопчика.
До віно 2021-09-27 / 09:02:19
Нєт холодніше .
Зато і збирають майбистріше чим в Берегові оби успіли а то вдруг сніг - мороз і мало лі што .
до вино 2021-09-27 / 00:10:41
не проблема! мадяри мітять територію , а привід знайдеться!
вино 2021-09-26 / 14:34:12
а відколи тячівщина виноградний край ця традиція існувала лише у районах традиційного виноградарства дивно що на берегівщині ще не має сюреті - балів а у тячеві вже збирають врожай може тут тепліше ніж у берегові