Міжнародний пункт пропуску «Лужанка» на кордоні з Угорською Республікою, що на Берегівщині, вкорте почали реконструювати ще в лютому 2019-го, того ж року пункт пропуску мав бути завершений. Однак пройшов рік, роботи виконані лише частково і наразі призупинені. А капітальне відновлення тут вкрай необхідне, адже лише за минулий рік фактична пропускна здатність КПП за добу перевищувала майже вдвічі існуючу. Тобто наплив авто і пішоходів великий, і для уникнення черг, економії часу та створення зручних умов – тут необхідне розширення. Про те, скільки ж було виділено коштів із 2018 років на реконструкцію об’єкту, розповів начальник управління інфраструктури закарпатської митниці ДФС Сергій Дуран.
Роботи будуть продовжені в цьому році, однак поки що невідомі терміни здачі об’єкту в експлуатацію, адже не відомо, скільки буде виділено коштів. Реконструкція необхідна, буде запущений і вантажний напрямок , надані і кредитні фонди на об’їзну дорогу, щоб спрямовувати в тому числі і рух вантажівок через «Лужанку». Люди ж, що проїжджають це КПП чи не щодня, кажуть: «Тут зручно, обслуговування якісне, однак хотілось би, щоб врешті-решт вже завершили реконструкцію».
Що саме вже збудовано – показав і роз’яснив Сергій Дуран. Термінали для вантажівок, інші споруди – загальна готовність – 35 %. Якнайшвидша реконструкція КПП «Лужанка» дасть можливість збільшити пропускну спроможність, тому що з року в рік тут збільшується перетин подорожуючих.
Будівництво контрольно-пропускного пункту важливе і тому, бо проектом передбачене відкриття вантажного напрямку а разом з ним і передбачені кредитні кошти для будівництва об’їзної дороги Берегова. Минулого року активні роботи велися у першому кварталі – далі фінансування з державного бюджету призупинили, відповідно зупинилися і роботи на КПП «Лужанка».
Митники сподіваються, що цього року фінансування таки буде реальним, і вдасться добудувати багатостраждальний пункт перетину. Наразі редакція «М-Студіо» звертається до урядовців та Прем’єр-міністра з проханням вирішити питання з фінансуванням та подальшими роботами на митному пункті, адже йдеться щонайменше про імідж держави.