Ремонтні роботи на завершальній стадії, очікують насосне та фільтрувальне обладнання, яке підключать, протестують та планують запустити весною. Нагадаємо, водопровідну мережу у місті вже проклали. Для забезпечення місцевих жителів чистою і якісною водою не вистачало лише водозагону.
Якістю води жителі міста Чоп, м’яко кажучи, не задоволені. Адже воду постачає з річки Латориця водогін залізниці, збудований понад століття тому. Нова водопровідна мережа протяжністю чотири з половиною кілометри вже прокладена містом, проектно-кошторисна документація на будівництво водозабору виготовлена ще у 2016 році, проте завершити його досі не вдавалося. Фінансування з державного фонду регіонального розвитку припинилося і на останню стадію – закупівлю обладнання – не вистачило 5 мільйонів гривень.
Міський голова Валерій Самардак каже, звернувся до нового уряду, аби зважили на нагальність завершення будівництва водозабору для Чопа, і виділили кошти. І ось 60 % обладнання – вже завезено, до кінця цього тижня очікують решту. Варто додати, фільтрувальне обладнання німецького виробництва не має аналогів в країні, адже адаптоване до специфіки регіону, де великий вміст заліза та інших шкідливих речовин у воді.
Залишилися останні штрихи – ввести об’єкт в експлуатацію, провести пусконаладочні та випробувальні роботи і вже весною планують запустити водозагін.
Крім того, збудували й три резервуари по 150 кубічних метрів для сховища води на випадок надзвичайних ситуацій. Додатково будуть використовувати і старі водонапірні башти, аби забезпечити майже 9 тисяч жителів міста питною водою.
знаю 2019-11-12 / 10:01:38
Шановний мер. Подивіться, як фірма ТД Універсал завезла через кордон (через Чопську митницю)ємності та інше обладнання для водогону. Порахуйте всіх прокладок. Вам не треба буде збільшувати кошторис та ходити просити кошти. А якщо будете мати смілості зверніться до правоохороннох органів. Вони різницю по завищенню обладнання виведуть. Мешканці Чопа проконтролюйте та оприлюдніть інформацію про кількість прокладок та різницю в закупці.