У центрі переливання крові Василя знають всі. Кілька років тому чоловік здав кров для потреби рідної людини. Тоді ж і вирішив — хоче рятувати життя. Тому тепер він постійний донор крові. Чоловік здає переважно тромбоцити. Ці кров’яні кільця рятують від кровотеч.
А ось Микола, так само постійний донор, здає тільки кров. Хлопець розповідає – процес абсолютно безболісний.
Однак таких постійних донорів не так багато, як хотілося б. Тому нерідко в обласному центрі переливання крові доводиться шукати запаси в районах. Зокрема, цими днями зіткнулися з дефіцитом 1 групи.
Наразі запасів, кажуть лікарі, вистачає, проте їх весь час потрібно поповнювати. Кров зберігають стерильно, у холодильниках. Мають лікарі і спеціальне обладнання для перемішування тромбоцитів, які зберігаються тільки 5 днів. А ось кабінет донора. Тут все стерильно. Пункти забору крові, тромбоцитів та плазма. Лікарі ж використовують одноразові приладдя для забору.
Поряд весь час медичні працівники, які наглядають за процесом. Донором може стати майже кожен, проте є і обмеження.
За три дні до донації варто відмовитися від прийому анальгетиків і аспірину, обмежити вживання алкоголю, жирної їжі, не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання. Перед здачею лікарі радять виспатися, поснідати, випити солодкий чай — його, до речі, разом з булочкою дають в донорських центрах. Власне у центрі переливання крові вас обстежать лікарі, безкоштовно зроблять аналізи, а за кров заплатять гроші. У донорстві є й переваги для здоров’я.
Тож якщо ви готові зробити хорошу справу, знайте, вас чекають у центрі переливання крові. Тут кажуть, ваша кров може врятувати чиєсь життя.