Для працюючих батьків школярів молодшої ланки, які не мають з ким залишити своїх дітлахів, стоїть питання, куди відправити дитину: чи пришкільний табір, чи інші табори: як денні, так із цілодобовим перебуванням.
У тіні біля річки, на набережній, у зелених зонах, дитячих майданчиках та біля чи навіть у фонтанах – можна знайти дітлахів, які розважаються: на навчання поспішати не треба, зі школи, аби зробити домашнє завдання – теж, адже канікули – у розпалі.
Літні табори – пришкільні, денні та з цілодобовим перебуванням – улюблений відпочинок для дітей та й батьків, які працюють і не мають з ким залишити свої чада. Користуються популярністю і табори, які організовують релігійні громади.
Понад 30 тисяч закарпатських дітей шкільного вікупланують оздоровити цього літа за державні кошти. Більшість з них – а це 22,5 тисячі – пільговики.
Якщо дитина часто хворіє і стоїть на диспансерному обліку, батьки, представивши довідку в управління соцзахисту населення за місцем проживання, мають право на путівку з доплатою 30%.
Майже 38 мільйонів гривень виділено на оздоровлення дітей пільгових категорій у 2019 році в обласному та місцевих бюджетах. Це на 13% більше, ніж минулоріч. Загалом на реалізацію заходів «Регіональної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018-2021 роки» на цей рік департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації затверджено майже 5 з половиною мільйонів гривень.