На Закарпатті понад 8 тисяч краян страждають від цього недугу, на рівні Європи – це 6 мільйонів пацієнтів. У світі на епілепсію хворіє до 1% людей.
Напад – єдина можливість виявити хворобу. Ніяких інших симптомів у епілептиків не буває, тобто людину нічого не турбує і не болить. У 20-30% пацієнтів визначити причину не вдається – кажуть лікарі. Епілепсія проявляється у багатьох формах, як генетичних, так вроджених, також може з’явитися у наслідок травм, інфекцій, інтоксикацій, інсультів, пухлин тощо у пацієнтів різного віку.
У 70% випадків недуг лікується медикаментозно. Інколи ліки вдається підібрати медикам не з першого разу, доводиться мінятипрепарати та корегуватиїхдозування, покивдасться досягти контролю над нападами. Бувають випадки, коли пацієнту не допомагає лікування через те, що це не епілепсія, а інше захворювання. У дітей часто буває так зване у народі «переростання» хвороби. Решта – кандидати на хірургічне втручання.
Якщо ви стали свідком нападу – коли людина втратила свідомість, посиніла, а, може навіть, не дихає, треба повернути її на бік, підкласти щось під голову, звільнити дихальні шляхи і викликати швидку! Все! Ніяких силових дій, аби розкрити рота і витягти запалий язик – не потрібно – це лише зашкодить!