На засіданні Асоціації хірургів Закарпаття спільно із товариством ортопедів-травматологів проаналізували показники діяльності медзакладів у розрізі районів області та різних напрямів роботи, обговорили проблеми, з якими стикаються лікарі, та шляхи покращення роботи у перспективі.
Кількість пролікованих хворих, статистика оперативного втручання, відсоток виконання, летальність від різних хвороб – основні показники у розрізі медзакладів, районів та напрямів хірургічної роботи проаналізували за 2018 рік на спільному засіданні Асоціації хірургів Закарпаття і товариства ортопедів-травматологів.Найгірша ситуація у хірургічній роботі – на Іршавщині.
8 хірургів та 25 хірургічних ліжок на майже 292 з половиною тисячі дітей до 18 років – така ситуація з дитячою хірургією.
Понад 3 тисячі 200 закарпатців захворіли минулого року на рак. Проте показник – майже 257 онкохворих на 100 тисяч населення – найнижчий в Україні. У структурі захворювань у чоловіків домінує рак легенів, у жінок – молочної залози. Варто зауважити, кожен п’ятий випадок онкозахворювання виявлений при профілактичних оглядах. Головною причиною несвоєчасної діагностики раку є пізнє звернення (більше половини) та прихований перебіг хвороби.
Брак кваліфікованих кадрів, низький рівень оплати праці, недостатнє фінансування, застаріле обладнання, адаптація до реформи – та інші проблеми обговорили фахівці на засіданні, аби спільно напрацювати шялхи покращення хірургічної роботи у Закарпатті.