Найбільший в Україні бункер лінії Арпада вражає туристів на Воловеччині (ВІДЕО)

Найбільший в Україні військовий бункер часів Другої Світової війни знаходиться у селі Верхня Грабівниця, Воловецького району, на лінії Арпада. Будували його 5 років, з 1939 по 44 рік. Та за своїм військовим призначенням бункер проіснував всього два тижні. Сьогодні цей колись стратегічний об’єкт став улюбленим для туристів. Унікальна оборонна «лінія Арпада», яка дісталася закарпатцям з часів Другої світової війни, вже встигла стати родзинкою нашого краю так само, як і бункер у селі Верхня Грабівниця, зведений впродовж 1939-1944 рр. У радянський час бункер числився об’єктом цивільної оборони для так званих недоторканих запасів, які використовуються у критичних ситуаціях. Протягом 1991-2012 рр. ця історична пам’ятка пустувала, а точніше – спустошувалася вандалами. Сьогодні бункером опікуються місцеві підприємці, завдяки чому підземні приміщення вдалося реставрувати. Тут розмістили інформаційні стенди, музейну експозицію, а також почали проводити екскурсії. За історичними джерелами, довжина бункера сягала 1,5 км, сьогодні для огляду доступно близько 800 м. Найнижча точка бункера перевищує глибину 50 м. Загалом ця споруда має 5 входів, чотири з яких є довготривалими оборонними точками. Оборонні точки у свій час були спостережними пунктами та оснащувалися гарматами і кулеметами. В одному коридорі досі б’є джерело свіжої води, так зване підземне живлення. Сьогодні цим історичним місцем також зацікавилися і екстрасенси. Як розповів нам екскурсовод Іван Собран, тут вони відчувають присутність фантомів. Одного з них побачив і сам чоловік. Туристи ж зазвичай від побаченого і почутого у захваті. Наразі ж для того, аби й надалі досліджувати цей бункер, потрібні інвестиції, каже Іван Собран. Чоловік упевнений, що це підземелля приховує ще багато таємниць, вартих уваги.

Найбільший в Україні бункер лінії Арпада вражає туристів на Воловеччині (ВІДЕО)

Будували його 5 років, з 1939 по 44 рік. Та за своїм військовим призначенням бункер проіснував всього два тижні. Сьогодні цей колись стратегічний об’єкт став улюбленим для туристів.

Унікальна оборонна «лінія Арпада», яка дісталася закарпатцям з часів Другої світової війни, вже встигла стати родзинкою нашого краю так само, як і бункер у селі Верхня Грабівниця, зведений впродовж 1939-1944 рр. У радянський час бункер числився об’єктом цивільної оборони для так званих недоторканих запасів, які використовуються у критичних ситуаціях.

Протягом 1991-2012 рр. ця історична пам’ятка пустувала, а точніше – спустошувалася вандалами. Сьогодні бункером опікуються місцеві підприємці, завдяки чому підземні приміщення вдалося реставрувати. Тут розмістили інформаційні стенди, музейну експозицію, а також почали проводити екскурсії.

За історичними джерелами, довжина бункера сягала 1,5 км, сьогодні для огляду доступно близько 800 м. Найнижча точка бункера перевищує глибину 50 м. Загалом ця споруда має 5 входів, чотири з яких є довготривалими оборонними точками. Оборонні точки у свій час були спостережними пунктами та оснащувалися гарматами і кулеметами. В одному коридорі досі б’є джерело свіжої води, так зване підземне живлення.

Сьогодні цим історичним місцем також зацікавилися і екстрасенси. Як розповів нам екскурсовод Іван Собран, тут вони відчувають присутність фантомів. Одного з них побачив і сам чоловік. Туристи ж зазвичай від побаченого і почутого у захваті.

Наразі ж для того, аби й надалі досліджувати цей бункер, потрібні інвестиції, каже Іван Собран. Чоловік упевнений, що це підземелля приховує ще багато таємниць, вартих уваги.

ТРК "Мукачево" (М-студіо), Закарпаття онлайн.ЗМІ Закарпаття
06 листопада 2018р.

Теги: лінія, бункер, туристи, Арпад

/ 7Освітяни Керецьківської громади також висловили недовіру її очільнику Михайлу Мушці
Упродовж минулого року тільки на ділянці Мукачівського прикордонного загону оголосили 63 підозри переправникам ухилянтів
/ 3Родина з Нижньої Апші зробила вирощування тюльпанів сімейним бізнесом
В Ужгородському замку "камерно" виставили "Художню спадщину Імре Ревеса на Закарпатті"
/ 2На Закарпатті триває конкурс стартапів
На Закарпатті влітку зафіксували 1 випадок кору
В Ужгороді пройшов благодійний волонтерський Кремзлик фест
На Закарпатті пройшли конгресові слухання
/ 3В Ужгороді з'явилася чергова мініскультурка – Русалка
Спортсмен з Мукачева став бронзовим призером чемпіонату світу зі змішаних єдиноборств ММА
У Тячеві "змагально" закрили тенісний сезон
Середньовічний фестиваль провели у Хусті
На Закарпатті прикордонники використовують для повітряної розідки пілотовану техніку та дрони
/ 1Буккросинги сервісних центрів МВС на Закарпатті поповнились новими підбірками книг
/ 2У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з полеглим у війні Василем Іваньом
На Закарпатті реалізовують проєкт "Віднова:UA"
12 будиночків на 48 осіб: модульне містечко презентували у Середньому на Ужгородщині
В Ужгороді медики на конференції ділилися досвідом у лікуванні епілепсії
/ 1Господині в закарпатському селі готують голубці для захисників на передовій
/ 2Найбльше шкіл запланували останній дзвоник на Закарпатті на 7-8 червня
/ 1Виставку традиційного народного одягу Луганщини "Евакуйована колекція" представили в Іршаві
У Мукачеві релоковане підприємство з Харкова виробляє сирні снеки
/ 2На Закарпатті 80-річна жінка здала теоретичний іспит з ПДР і тепер вчиться водінню
Зустріч із закарпатськими родинами пропавших безвісти та полонених організували в Ужгороді
/ 3У Ракошині на Мукачівщині демонтували пам'ятник радянському солдату
» Всі записи