На думку педагогів та психологів, нова українська школа навчить дітей критично мислити, бути відповідальними та не боятись висловлювати свою думку.
Семирічна Анастасія до школи в смт. Чинадієво Мукачівського району ходить залюбки, каже, тут завжди весело та цікаво. А от про те, чим учні займаються протягом дня розповідає її подруга Антоніна.
Хоч урок ще триває, в класі галасують та сперечаються. Так діти колективно шукають правильну відповідь на завдання, яке отримали від вчителя.
Без оцінок, з конструкторами Lego та інтерактивними іграми – ось так згідно з концепцією “Нової української школи” виглядає віднині навчання для найменших школярів. В Чинадіївській школі за новою програмою навчаються 111 дітлахів. Це два других класи та три перших.
З театралізованими виступами проходять уроки української мови, математика – з інтерактивними іграми. Інші предмети об’єднали в один – під назвою «я досліджую світ», тут також вчителі завжди готують для малечі цікаві практичні завдання. Оцінки за правильно виконане завдання не ставлять, заохочують школярів похвалою. Такий підхід до навчання дітям до вподоби. В такому новому форматі навчання школярі стають більш розкуті, а головне це заохочує їх здобувати освіту. Адже кожного дня по цеглині вони відкривають для себе навколишній світ.
Перш ніж вчити дітей за новою програмою, вчителі пройшли відповідні курси. Методичне ж забезпечення отримали з державного департаменту освіти. Матеріально тут також забезпечені. За словами очільниці обласного департаменту освіти і науки Ганни Сопкової, для впровадження нової української школи пішли десятки мільйонів гривень державного бюджету та кошти районів, щоб закупити шкільні автомобілі та засоби для впровадження реформи на місцях.
Та головне, на думку педагогів та психологів нова українська школа навчить дітей критично мислити, бути відповідальними та не боятись висловлювати свою думку.