Несприятливі погодні умови спричинили дефіцит зернових у Європі та інших країнах світу. Тим часом, як в Україні з внутрішньою потребою зерна у 4,5 млн тони вже фіксують загальний обсяг – 13 млн тон.
Аби через значний експорт не залишити Україну без зерна, урядовці підписали меморандум «Про взаєморозуміння».
Що стосується Закарпаття, то ранніх зернових та зернобобових культур вже намолочено близько 112,5 тис. тонн, що відповідає рівню минулого року. Найвищої врожайності ранніх зернових колоскових культур досягнуто в господарствах Виноградівського району. Погодні умови цьогоріч зіграли роль у врожайності в цілому. Зокрема, спекотна пора в окремих регіонах відобразилась негативно на формування деяких овочів та стала задовільною для ягід, фруктів.
До збирання залишилися частина картоплі, пізні культури – кукурудза, технічні культури. А тим часом аграрії області вже планують посів 2019 року. Варто зазначити, Закарпатська область має найменше земель сільськогосподарського призначення в державі. Так на сьогодні це 388 тисяч гектарів угідь. Та разом з тим сільськогосподарським виробництвом в області займається понад тисячу підприємств та близько 300 тисяч господарств.