Щоправда, рятувальники обслуговують лише паспортизовані місця для купання. Такі є в Берегівському, Виноградівському, Хустському і Тячівському районах. Біля обласного центру легальні місця для відпочинку на воді ще можуть з’явитися.
З початку пляжного сезону в області втопилася одна людина – житель Тячівського району. А загалом з початку року потонули вже 17 людей, двоє з них – діти. За інформацією ДСНС, торік кількість жертв була втричі меншою. Відтак рятувальники просять відпочивати обережніше.
Додаткова небезпека виникає, коли вони намагаються врятувати інших.Тим, кому все ж доведеться рятувати людину, яка тоне, водолази радять передусім підпливати ззаду, аби не дати себе обхопити, і витягувати на човен чи берег. Відкачувати воду з легень врятованого, всупереч загальним уявленням, не потрібно. Реанімаційні заходи включають тільки штучне дихання і непрямий масаж серця.Навчитися способам порятунку на воді не буде зайвим. Професійних водолазів на Закарпатті лише восьмеро, тобто навіть для паспортизованих водойм їх вистачає заледве.