Для того, аби покращити невтішну статистику, в області прийнята цільова соціальна програма на 2017-2021 роки. З цих коштів на поточний рік на профілактику, діагностику та лікування недуги передбачено виділити 6 млн гривень.
Фінансує протитуберкульозні програми і Євросоюз. У рамках такого проекту на Тячівщині будують протитуберкульозний диспансер.
Будівництво протитуберкульозної лікарні у Нижній Апші розпочали у 2010 році на території Тячівського районного протитуберкульозного диспансеру. Наразі, стан готовності – близько 40%.
Після будівництва нової лікарні старий корпус на 50 ліжкомісць, який лише пристосований для лікування хворих на туберкульоз, планували ліквідувати, а заклад реорганізувати.
І тільки у 2017 році довгобуд отримав шанс на життя, а пацієнти – на гідні умови перебування та якісніше лікування. Обласне клінічне територіальне медичне обєднання «Фтизіатрія» виграло пілотний проект, – каже головний лікар Тячівського районного протитуберкульозного меддиспансеру Олексій Сирохман.
«Подолання епідемії туберкульозу на прикордонних територіях Білорусії, України та Польщі» – таку назву отримав інфраструктурний проект, який фінансуватиметься Євросоюзом. Бюджет сягає 6 з половиною мільйонів євро. Про проект розповів директор ОКЛТМО «Фтизіатрія» Василь Скрип.
21 лютого на сесії Тячівської районної ради депутати прийняли рішення щодо передачі майна та землі протитуберкульозного диспансеру у Нижній Апші на баланс обласної ради. Більшість проголосувала за, – каже Василь Дем’янчук, голова Тячівської РДА.
Наскільки це важливий для району проект, розповів також голова Тячівської районної ради Василь Каганець. Всі передумови для проекту створені, старт запланований на ІІ півріччя 2017 року і кінцевий строк реалізації – 3 роки.