Підприємці кажуть: розвивати цю галузь у краї необхідно, адже ліс – чи не головний ресурс області.
Якщо раніше деревообробні підприємства на Міжгірщині працювали лише на 30-40% від своєї потужності, то віднедавна ситуація покращилася, обсяги виробництва виросли вдвічі.
Тут відкрили новий цех, розповідає місцевий підприємець Андрій Попович. Відколи ввели мораторій на вивіз лісу-кругляка вдалось збільшити обсяг робіт і залучити більшу кількість працівників. Відповідно, за останній рік заробітки значно зросли. Адже вдалось вийти на європейські ринки. Ящики для яблук купують німці, піддони – італійці, гранули для опалювання будинків поставляють до Угорщини.
Та попри позитивні зміни, сировини все ж катастрофічно не вистачає. На ліс-кругляк – великий попит. І, судячи з усього, він буде лише зростати. Та якщо заборону на вивіз необробленої деревини відмінять, впевнений, доведеться підприємство закривати. Адже весь ліс буде іти за кордон.
Міжгірський район можна вважати показовим, він відображає реальну статистичну картину занепаду деревообробної галузі в країні за останні роки, переконані як експерти, так і місцеві підприємці. Відміна мораторію призведе до фатальних наслідків для українських деревообробників, які тільки в останній рік почали ставати на ноги.