Уявити літо без басейну доволі важко. Втім, на Закарпаття приїздять люди не в пошуках прохолодної води, а навпаки – термальної та ще й мінералізованої. Таке поєднання робить відпочинок не тільки приємним, а й корисним для здоров’я.
Ефект від термальних джерел, кажуть відвідувачі, відчутний майже одразу. Води, насичені солями та мінеральними сполуками, тонізують, лікують та попереджають різноманітні захворювання. Охочих оздоровитися за останні кілька років побільшало. Цього року також очікують велику кількість відпочивальників.
Оздоровлюючись у термальних джерелах, мало хто задумується про процеси, які вирують під землею. Адже, щоб на поверхню дісталася бодай крапля води, має пройти не один десяток років.
Практично всі родовища в місті та в межах району – тріщинно-жильного типу. В таких місцях утворювалися підземні колектори, які виникли в результаті тектонічної діяльності. Вони і прогріваються теплом земної мантії. Залежно від порід та залягання хімічних речовин, які вступають в контакт з гарячою водою, і утворюється мінеральне різноманіття.
Бальнеологічний потенціал можуть розвивати чи не на всій території області. Втім, поки Берегівщина в плані термального оздоровлення тримає пальму лідерства, від чого і виграє. У місто їдуть туристи, залишають тут гроші і таким чином безпосередньо впливають на благоустрій та розвиток інфраструктури. А це ще один крок до європейського рівня.