Оскільки проходить реконструкція центральної частини міста, міська влада виявила бажання відновити й пам’ятник. Відтак, взяти його на баланс міста, адже цей монумент – у власності району.
Наразі тривають громадські обговорення: яким буде меморіал після реставрації. Про демонтаж споруди наразі не йдеться. Тож чи залишиться Монумент таким, як сьогодні, чи його зовнішній вигляд дещо зміниться – це вирішувати громаді міста, запевнив міський голова.
Нові ідеї та варіанти подав і головний архітектор Хуста. З ескізами дещо осучасненого пам’ятника героям війни мали змогу ознайомитися і ветерани та діти Другої світової.
До речі, під скульптурою – могила, де поховано зо два десятки хустян, шо загинули у роки ІІ Світової. Серед них – і батько пана Івана.
Згадали на зібранні, яким був Монумент Слави на початку. Ветерани погодилися, що у змінах зовнішнього вигляду пам’ятника погано нічого нема. Головне, аби могила солдат лишилася на тому ж місці. Зрештою, головний архітектор міста пообіцяв розробити новий ескіз із урахуванням пропозицій та зауважень.
Незабаром має з’явитися новий варіант пам’ятника, без трибуни, та зі збереженням стели. Утім, громадські обговорення продовжаться.
Насамкінець зустрічі Володимир Кащук презентував нову відзнаку із зображенням Хустського покровителя, виготовлену до 925-річчя міста. Повідомив, що окремі ветерани та діти війни будуть нею нагороджені.