11 гривень за буханку хіба – така середня ціна в Ужгороді. І на полицях ринків продають аж ніяк не золоті батони – звичайні 700-тграмові буханки білого.
Мандарини, банани, гранати – вже давно ці та інші імпортні товари стали розкішшю. Далеко не кожен може собі дозволити віддати 50 гривень за гранат чи то 10 за один банан, та зараз жителі розпочали економити і на хлібі. Якщо відсутність вдома «заморських» продуктів люди ще так сяк терплять, до без хлібу обходиться далеко не кожен.
От пан Михайло нещодавно гостював в Києві, каже вражений, адже там ціна хліба в рази дешевша. Закарпатський хліб найдорожчий в Україні. Ужгородець вважає -всьому винні представники міської влади, що мали б врегулювати ціну, та чомусь цього не роблять.
А от підприємці зсилаються на подорожчання борошна, котре насправді значно дешевшало, 8- 9 грн за кг. Навіть на ринках ціна борошна від 10 до 15 гривень.
Ми спробували зв’язатися з Ужгородськими пекарнями, аби дізнатись всі нюанси, та всі власники пекарень, як один, навідріз відмовились від коментарів на камеру. Заборонили і знімати процес виготовлення хлібу. І якщо чесно, журналістів це аж ніяк не здивувало.
Всі експерти називають подорожчання хліба нічим іншим як спекуляцією, мовляв долар не стабільний, ціни на борошно, олію, газ теж не падають, тож підприємці і вирішили нажитись. Так вважає і пан Ярослав. Каже, людям морочать голову курсом долара і подібною псевдо-економічною маячнею.
Ще минулого тижня ціна хлібу перевищила всі межі – 14 буханка, цього тижня хліб вже можна придбати за 12 – це в області, тоді коли в інших містах України хліб коштує – від 6-8 грн.
Цього ніхто не заперечує, та вплинути на ситуацію теж не можуть. Та в відділі економічному, кажуть сьогодні з хлібним бізнесом насправді туго. Пекарні одна за одною закриваються. Туго і з соціальним хлібом, на котрий так розраховують жителі, і якого не знайдеш і днем з вогнем.
Продавці кажуть, купують такий хліб в край рідко, тому певно він і не вигідний, та в одній із пекарень Ужгорода де соціальний печуть, заперечують його неприбутковість. Минулого тижня в ОДА провели нараду з найбільшими виробниками хлібу області, за результатами перемовин нібито досягнуто певних компромісів, тому чиновники чекають зниження хлібобулочної ціни до економічно обґрунтованої. Та поки одні шукають вихід з кризи, інші сподіваються на лояльну ціну бодай на хліб .