За надійними герметичними дверима на глибині 3-ох метрів під землею ми потрапляємо до одного з укриттів. Проте воно виконує й іншу важливу функцію, тому уточнювати, де ж знаходиться захищений та надійний командний пункт управління на території міста з огляду на передвоєну ситуації в країні ми не будемо. Варто тільки додати: він повністю облаштований, аби звідти керувати районом.
Із 23-ох захисних споруд на території району спеціальна комісія обстежила тільки 12 протирадіаційних укриттів. Бомбосховищ в районі нема, адже прикордонна місцевість не була зоною ризику в період холодної війни.
Більшість захисних споруд не в найкращому стані. Проте коли мова йде про безпеку, інтер’єр відходить на другий план. Аби забезпечити тривале перебування під землею, в укритті облаштована надійна система фільтрації та подачі повітря. Не забули і про глибинні родовища води. Та найважливіше – це автономний генератор, який забезпечує безперебійну подачу електроенергії.
Стіни в цьому приміщені оббиті м’якими панелями для шумоізоляції. На черзі обстеження решти захисних об’єктів, аби у випадку небезпеки жителі міста та району мали змогу врятуватися. Тому наступне завдання – створення вказівників та спеціальних позначок для орієнтування. Щоправда, всі сподіваються, що ними не доведеться скористатися.