Щоб зекономити бюджетні витрати на опалення і зберегти тепло в закладах, на Тячівщині працюють над енергозбереженням та енергоефективністю. Голова райдержадміністрації запевнив: докладуть максимум зусиль, аби вже цього року максимально наблизитись до бажаного результату.
Василь Йовдій каже: вже підрахували і витрати. Щоб впровадити програму й реалізувати задумане потрібно 37 млн гривень. Тож тільки спільними зусиллями можна дійти до мети. Тим більше, що усна домовленість між сторонами у цьому питанні вже є.
Крім того, каже Василь Йовдій, керівники Тячівщини попередньо мали розмову із керівництвом однієї з Рівненських фірм, які виробляють необхідні твердопаливні котли на щепі різної потужності, відтак певні розрахунки теж зроблені.
Щодо заміни вікон, то на район їх потрібно чимало. Наразі, така програма доволі актуальна і вкрай необхідна. Це підтвердили й окремі керівники соціальних закладів та освітніх установ.
До прикладу, директор Тячівської школи імені Василя Гренджі – Донського каже: система опалення у навчальному закладі давно зносилася, вікна старі, дерев’яні й потребують заміни, а газові котли хоч і є, проте наразі встановлений ліміт на використання газу. Раніше для обігріву шкільних приміщень використовували близько 60 тис кубічних метрів природного газу. Цього року встановили ліміт у 39 тисяч кубічних метрів. У школі кажуть: не мають права перевищувати ліміти, адже іншого виходу не мають. Тішить, що зима на Закарпатті не дуже люта. Проблем із енергозбереженням та енергоефективністю поки усюди вистачає, якщо вдасться втілити плани, зекономлять чимало коштів на енергозатратах.