Середньостатистичний закарпатець отримує в місяць близько 2.500 тисяч доходу в гривнях, а це на 25% менше аніж такий же українець в Київській області. Серед країн Європейського континенту Україна входить до 9-тки найбідніших країн. Через такі невтішні данні людям доводиться економити майже на всьому. До слова, мінімальна заробітна плата українця 1218 грн. Мінімальна пенсія 949 грн. Аби вижити на такі гроші закарпатці вдаються до різних методів.
Пан Янош економить на продуктах харчування, бо вміє «домовлятись» з продавцями на ринку. Домовитись про подібні знижки наприклад, в аптеці не вдасться. Та й взагалі на здоров’ї економити не радять. Тому часто більшу половину пенсійних грошей, або навіть і всю пенсію доводиться витрачати на необхідні медикаменти.
Люди літнього віку вкрай не задоволені, мовляв і на старості літ доводиться жити бідно. Пан Андрій, живучи на Закарпатті, встиг пожити у складі 4 –х держав, до яких в різні роки входив наш край, та за його словами, сучасний стан справ його засмучує найбільше.
Незадоволені не лише пенсіонери. Молодь теж відчуває значний удар по кишені. Менше грошей стали витрачати на розваги, одяг, та предмети розкоші. Доводиться шукати альтернативу та замінювати колись улюблені заняття чи речі, на більш доступні. Відпочинок не в ресторані, а на природі. Замість власної автівки, маршрутне таксі, чи велосипед, оскільки ціни на бензин ростуть на очах.
Це позначилось і на послугах таксистів і навіть на маршрутках стало їздити дорожче. Менше ніж за рік, вартість проїзду в громадському транспорті зросла від 2х гривень до 2.50 , а в обласному центрі до 3х гривень. Також подорожчали послуги зв’язку, комунальні послуги, освітні. Більшу суму доведеться віддати за обновки в гардеробі, а якщо Ви вирішили відправитись у відпустку або придбати побутову техніку, то доведеться добряче заощадити.