У Нижньому Селищі 9 працівників виготовляють сир за швейцарськими технологіями (ВІДЕО)
Єдина в Україні сироварня, яка виготовляє продукцію за швейцарськими технологіями, діє на Хустщині. 12 років поспіль місцеві та туристи мають змогу смакувати селиським сиром. Відомий він не тільки своїми смаковими якостями, а й особливим виготовленням.
Селиський сир, виготовлений за швейцарськими технологіями, став візитівкою не тільки Закарпаття, а й усієї України. До Нижнього Селища приїздять звідусіль, аби не лише поласувати сирною смакотою, а й побачити на власні очі, як її виготовляють.
Усе починається зі свіжоздоєного молока, яке приносять місцеві жителі з чотирьох навколишніх сіл. Воно не лише свіже, а й цілком безпечне. Крім того, воно повинно бути без домішок води, натуральне.
Виготовляють сир у великому котлі. Проте спочатку пастеризують молоко, потім його охолоджують і додають корисні бактерії. Після чого солодке молоко починає згортатися у велику сирну масу. Як згорнулося, його дроблять унікальним ножем, який більше нагадує музичний інструмент. Роздроблену сирну масу розливають у форми. Потім занурюють у соляну ванну. Кожен сорт сиру витримують певний відрізок часу. Дозріває сир під землею, у підвалі на смерекових дошках, його складають на перші стелажі. Потім миють – солоним розчином – вручну. На цьому етапі сир вбирає сіль й починає формуватися сирна скоринка, дуже корисна для шлунку. Далі продукт перекладають на інші стелажі, на яких він змінює свій колір.
Усього у сироварні працює 9 робітників, які достеменно знають усі тонкощі сироваріння. Пані Наталія працює тут із часу відкриття, щоразу наприкінці робочого дня захоплюється результатом спільної роботи.
Готову сирну продукцію полюбляють як місцеві, так і туристи. Останні, як і перші, стають постійними покупцями селиського сиру.