Найчастіше фальсифікують розрекламовані засоби. Яскрава упаковка, гарні написи, й покупці не завжди звертають увагу на діючу речовину, яка іноді ще й відсутня або ж меншої концентрації. На упаковку потрібно звертати неабияку увагу, адже у підробках вона не завжди точна копія оригіналу.
Щодо порушень фармацевтичними закладами законодавства, то за минулий рік з майже 500 перевірок з додержання вимог у трьохсот девяноста випадків зафіксували порушення. Через невідповідність зразків до бюджету відшкодували близько дев’яносто тисяч гривень. Видали триста чотирнадцять приписів щодо заборони реалізації лікарських засобів. 4 аптеки – ліквідували.
Надходили скарги і від споживачів. У народі кажуть: ціна відповідає якості, та це не завжди правильне твердження, особливо якщо це стосується ліків, – розповідають фахівці. Гарно розрекламований товар не завжди кращий.
Професіонали радять покладатися на лікаря, адже він відповідальний за пацієнта, поганого не порадить. Відтак – нову систему рецептування, за якою лікарі мають виписувати тільки діючі речовини препаратів - вважають недосконалою та не продуманою. Як то кажуть, мука - складова як хліба, так і торта. Так само з лікарськими діючими речовинами.
Якщо говорити про саму службу контролю за лікарськими засобами, то працює вона вже не перший рік. Роботи вистачає, адже на 2 тисячі жителів припадає один аптечний заклад, такий середній показник в області. Порівняно з середньостатистичними показниками – така кількість значно перевищує норму. Минулого року в зв»язку з реформуванням, очікували на переоснащення лабораторного устаткування. Та закарпатська служба, до списку, які отримають оновлені прилади, так і не потрапила. Хоч і кількість аптек, а відтак роботи, тут найбільше.