Велична кам’яна споруда в самому центрі населеного пункту відразу привертає увагу приїжджих. Нині богослужіння в церкві Успіння Пресвятої Богородиці вже не проводять, та колись молитись сюди приходили вірники і з інших районів Закарпаття. Храм місцеві вважають по-справжньому унікальним. На жаль, настінні розписи до наших днів не збереглись. Чого не скажеш про стіни будівлі. Першою духовною спорудою в селі був дерев’яний храм, який подарувала жителям Нижнього Бистрого церковна громада міжгірського села Буківець. Та після того, як побудували цю кам’ яну церкву, стару люди передали селу Вучкове. А нова духовна обитель стала найбільшим храмом в околиці. Після Другої світової церкву перетворили на склад, згодом вона поступово стала руйнуватись. Безгосподарну будівлю підтримувати в належному стані було нікому. 6 років тому перекрити дах вдалось завдяки допомозі благодійної організації «Карітас». Нині споруда знаходиться на балансі сільської ради. Оскільки православна церква в населеному пункті є, найімовірніше, передадуть храм греко-католицькій громаді. Лише після оформлення відповідних документів, можна буде відродити кам’яний храм.
греко-католик 2013-10-18 / 11:39:02
можна любі документи зробити - лише щоб церкву не віддати справжнім газдам
шон 2013-10-10 / 23:41:23
Покажіть ті документи. Де вони є????
житель села 2013-10-07 / 20:35:36
Наскыльки мены выдомо,під-час зміни даху зняли великий(основний)хрест,то в шарі під хрестом знайшли пляшку закриту сургучем.Коли відкрили її,то виявили в ній документи,які засвідчують,що дана церква належить православній гомаді села.Це засвідчує печатка(на документах)з 3-х раменним хрестом і затверджена "сербською православно церквою".Так,що дана дискусія нідочого.
вірник 2013-10-07 / 13:02:43
Церкву потрібно передати греко-католикам.Негайно!
шон 2013-10-06 / 19:42:28
У цьому храмі служив наш блаженний священомученик Теодор Ромжа.
греко-католик 2013-10-06 / 16:54:29
Цей храм вже 20 років тому мали повернути його законним власникам - греко-католицькій громаді, як і всі інші греко-католицькі церкви у краї. Жаль, що наша держава на 23-му році своєї незалежності ще не зрозуміла і не доросла до рівня Європейських держав- які цю проблему давно вже вирішили!!! Жаль, що там де сіяв слово блаженний Теодор Ромжа мерзота і запустіння! Але перед Богом треба буде дати відповідь за храми рукотворні ісвої душі.