Наприкінці минулого року виконком, а згодом і Ужгородська міська рада схвалили Програму організації та обслуговування кладовища в районі Міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ужгород» на 2013–2016 роки.
Міському бюджету ця програма обійдеться у 22 млн гривень. Із них цього року витратять майже 6 мільйонів. Жодної допомоги з обласної чи державної скарбниці на облаштування ужгородського цвинтаря немає.
За рішенням міськради, цього року за 450 тисяч гривень заплановано виготовити документацію, провести підготовчі роботи, почати облаштовувати під’їзні шляхи й готувати інженерну інфраструктуру.
Решта 5 з половиною мільйонів гривень із бюджету Ужгорода повинні перерахувати на рахунок лісівників – як оплату за вилучення земельної ділянки. Саме лісівникам нині належить територія біля кордону. До слова, управління лісомисливського господарства в Закарпатській області зажадало від міськради ще й приміщення на вулиці Собранецькій, у якому воно розташовується – як подяку за надану під кладовище територію.
Облаштування місць захоронення триватиме доволі повільно – 2014-го передбачено завершити зведення господарських будівель й поділити територію на сектори, 2015-го ці сектори підготують для поховання і лише 2016-го повністю завершать упорядковувати кладовище.
Виходить, ще три роки в обласному центрі ховатимуть на цвинтарі «Барвінок», на якому все менше місць. Наприклад, на останньому засіданні виконкому у середу, 20 лютого, там окремим рішенням для двох громадян навіть виділили ділянки для подвійного поховання.
В Ужгородській міськраді порахували: нове кладовище на 16 гектарів зможе функціонувати 15–20 років, на ньому розміститься 15 тисяч могил.
Наразі робіт з облаштування майбутнього цвинтаря ще не почали. У цьому можна переконатися, завітавши в район кордону – з обох боків траси суцільні чагарники й дерева. Саме кладовище, за планом, втиснуть між дорогами для легковиків і вантажівок, що ведуть до контрольно-пропускного пункту «Ужгород».
Як повідомив «Замку» начальник ДП «Ужгородський лісгосп» Іван Костів, земля, на котрій планується кладовище, й досі рахується за підприємством – Ужгородська міська рада ще не оформила потрібні документи, аби отримати ділянку. Лісівники ж, зазначив пан Костів, виконали всі необхідні дії, щоб передати територію. Наступний крок – саме за міськрадою.
Лісгосп для кладовища відведе 14,75 гектарів. Решта – 1,75 га – уже належить місту. Саме на землі, що у власності міста, зауважив міський голова Ужгорода Віктор Погорелов на останньому засіданні виконкому, найближчим часом почнуть облаштовувати цвинтар.
Ярослав Гулан
євроінтеграція 2013-02-28 / 09:50:34
Украна для європейців буде починатися з кладовища. непогано для початку.
SpaceMan 2013-02-28 / 09:24:41
О, я знаю де буде новий тунель в Європу:)