Зокрема, київська фірма, що зводила цей об'єкт упродовж 4 років, 2011-го збанкрутувала.
Однак у січні 2012-го на прес-конференції голова Закарпатської обласної державної адміністрації Олександр Ледида, заявив, що корпус таки здадуть до кінця цього року. До речі, аналогічну обіцянку «губернатор» давав 2010-го. На носі вже грудень, але схоже на те, що цей подарунок під ялинку закарпатці таки не дістануть. За словами Степана Бордаша, начальника управління капітального будівництва облдержадміністрації, наразі роботи на об’єкті йдуть повним ходом, але дещо зривається графік через затримки виплат держказначейством.
Нині в області добігає кінця зведення кількох великих об’єктів-довгобудів: хірургічного корпусу обласної лікарні, акушерсько-гінекологічного корпусу Рахівської ЦРЛ та відділення «Фтизіатрія» у Нижній Апші Тячівського району. Як пояснив чиновник, сьогодні ко¬жен підрядник на зазначених об’єктах має певний бюджетний ресурс, з яким може працювати.
Керівник відзначив, що після того, як у Нижній Апші тендер виграло спільне словацько-українське підприємство, робота на об’єкті сьогодні налагоджена дуже добре й іде повним ходом. Однак саме з цим відбором пропозицій по¬в’язана доволі незрозуміла історія, про яку писало інтернет-видання «Наші гроші».
Так, 21 серпня 2012 року управління капітального будівництва Закарпатської облдержадміністрації за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Хемкостав-УА» на будівництво туберкульозної лікарні в селі Нижня Апша до кінця 2015 року вартістю 21,17 млн грн. Конкурували ж загалом чотири компанії. За інформацією «Наших грошей», дві з них пропонували виконати роботи дешевше за переможця, однак ці заявки було відхилено. ТОВ «Комфорт – Індустрія» (20,93 мільйона грн) не надало низки документів, у тому числі й звіту про рух коштів. Разом із тим, згідно з протоколом розкриття пропозицій, такого звіту не надало й допущене до участі в тендері ТОВ «Коватехбуд». ТОВ «Сучасні Будівельні Технології ЛТД» (17,53 млн грн) також не надало низки документів. «Комерційної, кваліфікаційної й технічної частини пропозиції конкурсних торгів, які мають бути оформлені належним чином, взагалі нема. Документи, надані ТОВ «Сучасні Будівельні Технології ЛТД», безпорадно вкладені в конверт, оформлення якого не відповідає вимогам абзацу 5 пункту 1 розділу 3 документації конкурсних торгів», – повідомив конкурсний комітет.
Наразі наводять лад із документами щодо Рахівскої ЦРЛ: рішенням сесії обласної ради виділено 200 тисяч гривень на коригування проектно-кошторисної документації з будівництва акушерсько-гінекологічний корпусу лікарні. За словами Степана Бордаша, останні зміни в документації стосовно цього об’єкта датуються 2006 роком, з того часу багато чого переінакшилося, що слід розглянути і врахувати. Сьогодні корпус готовий майже на 70 %.