Наразі хлопчик, якого викрали, перебуває у Свалявському обласному Будинку дитини. Як все відбувалося, яка система безпеки у Свалявській ЦРЛ, чому злодії без проблем проникають у на територію лікарні та як у палаті опинилися стороння людина?
Нещодавно на Закарпатті трапилась резонансна подія: зі Свалявської дитячої лікарні викрали тримісячне немовля. Зараз працівники відділення відмовляються що-небудь коментувати: кажуть, це сталося не з їхньої вини. Погодився розповісти передісторію цього злочину заступник головного лікаря з лікувальної роботи Свалявської ЦРЛ Мирослав Мелеш. Поза камеру працівники відділення розповідають, що сталося це того дня близько 17год. 40.Старшої медсестри відділення, кабінет якої, до речі, знаходиться поруч з палатою, де стався злочин, тоді не було. На чергуванні залишалися дві сестрички, які у той час ставили крапельниці діткам в іншій палаті. Крім них із медперсоналу була санітарка, яка завершила прибирати у відділенні і подалася на сходову площадку, після чого відлучилася буквально на кілька хвилин. Саме в той час, коли двері відділення залишилися відчинені, жінка проникла всередину і викрала тримісячне немовля.
За версією заступника та медпрацівників, викрадачка ретельно спланувала цей злочин. Ми оглянули всі входи і виходи у відділення і на територію лікарні. Виявилося, що потрапити сюди не складе труднощів. Перший центральний вхід або та ж пропускна – тут стоїть охорона. З іншого боку лікарні ще два входи. Тут нема ні охорони, ні відеоспостереження, на одному із входів навіть хвіртки, яка б закривалася, також немає. Скоріш за все через нього зловмисниця і потрапила на територію. Вхід у лікарню, де знаходиться дитяче відділення, також без нагляду. Стає зрозуміло, чому злочинниця втекла з немовлям на руках так просто.
Виникає питання, чи може один охоронець вслідкувати за всім, що відбувається на території лікарні та навколо неї? На питання, чи нема потреби після цього випадку встановити камери відеонагляду, нам відповіли, що у санітарних нормах нема пункту про встановлення відеоспостереження. Дивно питати у маленьких дітей дозволу, якщо це стосується їхньої безпеки. Доводимо до відома заступника, що встановити відеоспостреження можна будь-де, в тому числі і на тих двох входах, які не охороняються. Та як виявляється, на це у лікарні та держави немає грошей.
Запитали й про інший варіант: поставити на двох входах ще одного охоронця, він уже контролюватиме ситуацію на території лікарні. Але найбільше здивування викликали такі слова респондента: « Якщо людина запланувала крадіжку, то обов’язково вкраде, у неї це вийде».Ось як думає заступник головного лікаря з лікувальної роботи, а ми так довго з ними говорили про охорону та безпеку тих, хто перебуває у їхніх відділеннях. Робіть висновки.
Детальніше про це - у сюжеті випуску новин телеканалу "М-студіо".
Ярослав Глагола 2012-09-16 / 17:55:00
Як на мене, дуже дивна публікація. І відеоспостереження нема, й належно охорони також і т.д.і т.п. Автор забувся, ЩО ЛІКУВАЛЬНИЙ ЗАКЛАД НЕ Є РЕЖИМНИМ ОБЄКТОМ. Персонал (в тому числі й охоронник) передбачені штатним розписом. Додаткові витрати на охорону не передбачені бюджетом. Якщо стався випадок із викраденням дитини, який є одиничним, то це зовсім не означає, що дітей викрадають масово і потрібно лікувальні заклади обнести колючою проволокою, поставити блок пости та "прикривати" лікарні зверху бойовими гелікоптерами.