Організатором цього найбільшого в Закарпатті туристичного міро- прийняття була Закарпатська обласна державна адміністрація разом з рядом інших установ та організацій.
Словаччина на своєму прилавку пропагувала, головним чином, лікувальні побути в курортах, красоти природи, історичні міста, музеї, пам’ятки народної архітектури, але й продукти словацької кухні, вино, пиво тощо. Між пропагаційними матеріалами була й щойно видана карта „Карпатський туристичний шлях” (Градець Кралове, 2013; словацькою, українською та англійською мовами), яка охоплює всю Закарпатську область та найсхіднішу частину Словаччини.
Із Закарпатської області карта пропонує туристам місцевості: Кострина-Вишка, Лубня, Руський Мочар, Яворник, Стужниця, Великий Березний, Біласовицю, Нижні Ворота та Ужок. Із словацького боку – Вігорлат, Землінську Шираву, Михайлівці, Собранці, Винне, Реметські Гамри та русько-українські села Бенятину, Іновці, Ублю, Руську Бистру та Підгородь. Про кожну з названих місцевостей є тут коротка, але влучна інформація з кольоровими світлинами.
Регіональне туристичне товариство „Земплін”в Требішові на виставці презентувало україномовним туристичний путівник „Нижній Земплін – Закарпатська Україна”, виданий на крейдяному папері (66 стор., дві карти та 132 кольорові фотографії) з короткими довідками про кожну місцевість, установу, організацію та пам’ятку даного регіону. Була на виставці і карта „Mapa múzeí Slovenska“ (Банська Бистриця, 2011), на якій графічними символами зазначено, а на зворотному боці наведено назви, адреси, числа телефонів та і-майли 280 музеїв, фортецій, замків, палаців, сканзенів та інших музейних споруд. Ці публікації у Словаччині бувають рідкісні.
Складовою частиною виставки-ярмарку була науково-практична конференція на тему „Шляхи оптимізації розвитку туризму в Карпатському регіоні”, організатором якої був Східноєвропейський слов’янський університет в Ужгороді (ректор Людмила Нецух). В її роботі брали участь 23 доповідачі з України, Польщі, Росії та Словаччини. Словаччину на ній представляли: професор Вищої школи міжнародного підприємства у Пряшеві Марія Мариніцова (тема доповіді Маркетинґ туризму в європейському контексті), доценти даного вузу Єва Гвіздова („Шлях покращання якості обслуговування в туризмі’), Віра Мокришова („Концепція фінансування туристичної сфери”) та автор цих рядків („Внесок чехів у розвиток туризму на Закарпатті у міжвоєнний період: Флоріан Заплетал, Рудольф Гулка та Франтішек Ґабрієл’”). Виголошені (й з часових причин не виголошені) доповіді буде опубліковано в збірнику матеріалів конференції.
Багатими були й інші супровідні акції виставки-ярмарку: туристичний фестиваль „Євро Карпати ”, виступи спортивних туристів та колективів художньої самодіяльності, презентація закарпатських вищих навчальних закладів що виховують фахівців з ділянки туризму, продуктів сільського туризму – проведення майстер-класів, приготування національних страв, виробів національних промислів, дегустація закарпатських вин, мед- продуктів тощо.
Під час двох вихідних днів столиця Срібної землі жила туристичним рухом. Можна сподіватися, що виставка-ярмарок „Тур’євроцентр – Закарпаття ” принесе реальні плоди і сприятиме входженню України в Європейський Союз.
Микола Мушинка. Фото Магди Мушинки
„Тур’євроцентр – Закарпаття 2013” урочисто відкрили найвищі представники Закарпатської області
Короваєм на рушнику і піснею наймолодшої учасниці було відкрито фестиваль „Євро – Карпати 2013”
Наймолодші учасники фестивалю – члени дитячої групи Музичної школи ім. Чайковського перед виступом
Словацький прилавок на виставці-ярмарку „Тур’євроцентр – Закарпаття”
Самогон, сливовиця, ялинова, грушева, горіхова, черешньова та медуха – всім цим можна було посмакувати біля цього кіоску
Президія пленарного засідання конференції
Учасники пленарного засідання конференції
Частина учасників конференції в рекреаційному осередку „Під дубом”
Одна з туристичних карт, презентованих у словацькому кіоску