Фестиваль набув популярності, і новообраний голова села Подгородь Ярослав Мігальов порадував учасників новозбудованим майданчиком саме для приготування улюбленої страви як українців так і словаків – вареників (пирогів).
Учасниці ансамблю ретельно готувалися до фестивалю, тож начинки для вареників привезли з собою. Журі оцінювало борошняні красунчики за такими критеріями: кількість, якість, вигляд та види начинки. Співачки колективу «Арніка» пригощали варениками з картоплею, капустою, сиром з родзинками, грибами та яфиною. За оцінкою журі на чолі з Мірославом Ніродою, головою Міхайлівецького окресного союзу українців-русинів Словаччини, наші вареники визнали найсмачнішими, а з яфиною (чучурєдка) – найоригінальнішими. І не дивно, адже закарпатські господині – Іветта Мудрова, Вікторія Балог, Ельвіра Золотіліна, Надія Шляхта, Мірей Данканич, Наталія Калинська – так старалися...
Журі також оцінило оформлення українського столу: до Дня Незалежності України наша делегація на чолі з Іваном Тужеляком, завсектором міжнародних зв’язків та нацменшин Закарпатської ОДА, привезла частинку Батьківщини до сусідньої Словаччини. Калина – символ нашої держави, пшениця – достатку та польові квіти гармонійно поєднувалися на вишитих рушниках. Все це вміло виготовила Вікторія Балог.
Багато зібралося гостей на 41 фестиваль вареників. Вони могли оцінити не тільки смачну страву, але й прекрасний концерт за участі словацьких – русинських фольклорних колективів. Та й учасниці ансамблю «Арніка» не відставали – зняли фартушки –і на сцену. З глядацької зали підспівували нам Петро Сокол, голова Центральної Ради Союзу русинів- українців Словацької Республіки, голови та депутати окресів Пряшівського краю закарпатські народні пісні «Около річки», «Іванку» та «Через нашоє село», «Плавле кача» та «Ой, ти, старий сиваку» та ін..
Цілий день Подгородь лунала піснями, «приправленими» враженнями про смачні вареники. Як у пісні: «Вареники мої кохані»
Леся Дубенко для Закарпаття онлайн
, Закарпаття онлайн.Спецпроєкти2 Базіл 2013-08-29 / 13:21:03
Фестиваль у Подгороді - далеко не таке масове свято, як ви гадаєте. Це - звичайне свято села, яке, правда, підтримує Союз русинів-українців Словаччини. Села на Закарпатті такі фестивалі влаштовують щонеділі - гірше, краще, бідніше, багатше - у кого як вийде, але рівень загалом не нижчий. Тому я б не принижував наших організаторів, які на власному ентузіазмі,за власні, а якщо є - і за спонсорські гроші роблять життя у наших селах духовно багатшим.
Базіл 2013-08-28 / 07:38:42
Не зовсім згоден.
Фору дають ті, хто приймає.
У нас таких масових фестивалів і, головне, добре підготовлених, не відбувається.
Наші організатори до такого не готові.
І Дубенко це проявила своїм матеріалом, як лакмусом.
ГИД 2013-08-27 / 16:55:12
Тужеляк дає фору всім! Молодець.
Базіл 2013-08-27 / 10:27:44
Як послідовно наші дівчата гнуть свою лінію у представленні закарпатських традицій. Якщо закарпатське - то ліпше...
Якби й чоловіки так старалися, то цей гурт симпатичних жіночок був би більше розбавлений представниками сильної статі, ніж є насправді. Іванові Тужеляку бути в одномму числі - нелегко.
Лесі Борисівні подяка за форму подачі - небагатослівну, але змістовну. Пироги допомогли! Із яфинами!