На виставці під назвою “Дорога до мистецтва та ікон” було представлено понад 80 (!) мистецьких творів художника. Переважали картини з українською тематикою, однак були там 33 ікони і великі символічно-сюрреалістичні полотна „Кров Христа не вода”, „Хрещення”, „Суддя”, „Післанець” та мистецькі праці, на яких відтворено дівочі-жіночі постатті, намальовані в українському вбранні з різних областей України. Особливу увагу глядачів викликав „Портрет Т. Г. Шевченка” зі стилізованою авреолею, намальованою позаду голови поета-Кобзаря.
Відкриваючи виставку, настоятель церкви о. Михайло Лоза підкреслив закарпатське коріння художника, детально подав життєпис мистця та нагадав його попередні персональні виставки не лише в Канаді, але й у Словаччині, Чехії, Україні, США та інших країнах.
Довгорічна голова Світової федерації українських жіночих організацій Оксана Бризгун-Соколик (уродженка м. Гуменне на Пряшівщині), оцінюючи виставку, пригадала: „Нам згадалася подорож в Європу 1997 року, де я із своїм чоловіком Ярославом відвідала Прагу і славні Градчани. Коло Празького замку ми із здивуванням побачили виставку картин Павла Лопати! З радістю і гордістю ми там подивляли нашого торонтонця!” („Новий шлях”, 2013, ч. 3). Слід підкреслити, що половину прибутку із продажу картин митець подарував на дальшу розбудову Церкви св. Йосифа та на розвиток Осередку Спадщини, що діє при цій святині.
Сподіваємось, що невдовзі і громадськість Пряшівщини та Закарпатської України буде мати змогу познайомитись з новими творами свого земляка.
Микола Мушинка. Фото Марії Лопати
Дівчина з квіткою, 2009, мішана техніка, 41х51 см.
П. Лопата розмовляє з Оксаною і Ярославом Соколиками і їхнім сином Всеволодом.
Присутні на виставці
мишанич в. 2013-01-31 / 15:59:34
...вітаю пана Павла з виставкою.Гадаю він пам’ятає...