Словацьку делегацію очолював Державний секретар Міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки Петер Буріан, українську делегацію – Міністр культури України Михайло Кулиняк.
У Протоколі засідання акцентується, що як словацька, так українська сторони будуть створювати умови для збереження та вільного розвитку культури представників української національної меншини у Словацькій Республіці та словацької національної меншини в Україні.
Передбачається, що сторонами буде знайдено можливості підтримки фінансування майбутнього Центру української культури в Пряшеві та Центру словацької культури в Ужгороді.
Двостороння українсько-словацька комісія з питань національних меншин, освіти і культури створена в 1994 році з метою реалізації положень Договору про добросусідство, дружні відносини та співробітництво між Словацькою Республікою та Україною. З часу створення комісії було проведено десять засідань. Десяте засідання відбулося 28 вересня 2010 р. у Братиславі. Під час засідань сторони обмінюються інформацією про державну політику у сфері забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин. За результатами засідань підписуються Протоколи, у яких сторони констатують про необхідність подальшого поглиблення співробітництва між органами державної влади та місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями, іншими інституціями Словацької Республіки та України у сфері культури, освіти, інформації та забезпечення прав національних меншин.
Петро 2012-10-25 / 10:26:52
Словацька національна політика є дуже розумною. Словаччина не платить працівників національних організацій, тільки дає гроші на культурні події та друковане слово. Жоден з працівників СРУСР неотримує зарплату. Жоден з молодих людей, таким чином, неприйде працювати безкоштовно. Національні організації будуть відмирати і національне питання буде вирішено. Це Геббельс на практиці.
Олег Диба 2012-10-24 / 10:16:08
Для того,щоби щось зрушилося, українцям Словаччини треба заявляти про свої потреби і проблеми публічно. Я сто разів заявляв про те, що прес-центр "Закарпаття" готовий організовувати відповідні прес-конференції, а журналісти "Закарпаття онлайн" - робити інтерв'ю,але в більшості випадків візити авторитетних постатей з української громади Пряшівщини на Закарпаття проходять безслідно, "щезаючи" у вузьких колах фахівців. Це помилка і проблема, яку слід виправляти.
Тільки послідовно надаючи ситуації розголосу спільно зможемо змінити її на краще...
Петро 2012-10-24 / 09:46:14
18 років засідання комісії говорять про українців Словаччини а протягом багатьох років для розвитку меншини нічого не зробили. Що це таке? А меншість на межі зникнення!!!