Закарпатська «Свобода» взяла участь у спортивно-патріотичному таборі «Яворина-2012» (ФОТО)

Близько п'яти тисяч українців 14–15 липня 2012 року в урочищі «Розтоки» біля с. Липа Долинського району на Івано-Франківщині стали учасниками таборування та офіційних заходів на горі Яворина. Тут традиційно відбувся всеукраїнський наметовий спортивно-патріотичний табір ВО «Свобода» «Яворина-2012», який утверджує пам’ять про героїв старшинської школи УПА «Олені» та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника-"Роберта", які героїчно загинули в боях із спецпідрозділами НКВД в районі гори Яворина. У спортивно-вишкільних заходах взяли участь закарпатські свободівці.

Закарпатська «Свобода» взяла участь у спортивно-патріотичному таборі «Яворина-2012» (ФОТО)

 

«Яворина-2012» з 2004 року гуртує націоналістичну молодь з усіх куточків України. У цьому році проведення в Карпатах спортивно-вишкільного табору розпочали ще 5 липня Хмельницькі націоналісти, напередодні офіційних заходів до подільців долучилися закарпатці. Делегацію очолив Олег Куцин, голова Закарпатської ОО ВО. У рамках патріотичної акції представники Закарпатської «Свободи» взяли участь у поході Хресною дорогою до цвинтаря полеглих вояків старшинської школи УПА «Олені» та вшанували їх пам'ять на цвинтарі в урочищі Глибоке. Опісля біля бункеру «Роберта», що знаходиться біля підніжжя гори Яворина, націоналісти вшанували пам'ять крайового провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника (псевдо «Роберт»).

14 липня відбувся традиційний відкритий волейбольний турнір за олімпійською системою на кубок «Яворина-2012», в якому взяли участь 23 команди з Херсонської, Київської, Чернівецької, Закарпатської, Хмельницької, Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської областей. Перемогу здобула команда "Голота" з міста Комарно Львівської області. Окрім цього, націоналісти вперше провели Всеукраїнські змагання з кульової стрільби та Перший шаховий турнір. У рамках таборування пройшов також фестиваль патріотичної пісні "Яворина-2012", у якому взяли участь творчі колективи з різних куточків Прикарпаття та запалення повстанської ватри, яке і стало початком молодіжної патріотичної програми. Попри дощ ватра не гасла, а молодь розважалася до ранку під українську музику.

Табір "Яворина" проводиться у рамках загальногромадського християнського вшанування загиблих героїв УПА й традиційного фестивалю патріотичної пісні "Повстанська Ватра". Основне завданнями табору – плекати героїчний дух і націоналістичний світогляд, спортивно-фізичне самовдосконалення, організаційно-партійну єдність та поширювати серед громадськості позитивний імідж ВО "Свобода".

Довідка

Ярослав Мельник "Роберт" народився у с. Бережниця Шляхетська на Калущині. 1 липня 1941 року в Калуші на велелюдному вічі, де були присутніми повітовий провідник Ярослав Мельник і наймолодший з братів Бандерів – Богдан, зачитано Акт відновлення української державності. В цей час Ярослав обіймає пост організаційного референта Калуської округи, а восени 1941 року за наказом обласного проводу ОУН призначається окружним провідником ОУН Коломийщини. Від липня 1942 по жовтень 1943 р. обласний провідник ОУН Станіславівщини, після чого покликаний до Крайового проводу ОУН. Приймає безпосередню активну участь у формуванні УНС, а згодом УПА в Карпатському краю. По трагічній загибелі Романа Мокрія – "Байди" (1944) Ярослав повертається на становище обласного провідника ОУН. Під час проходження радянсько-німецького фронту провідник Роберт таборував з куренем Гамалії на горі Малиновій у Карпатах. В серпні 1944 року він повертається в Чорний ліс, де одразу ж розпочинається активна боротьба з червоним окупантом. Влітку 1945 року Ярослав Мельник одружився з Антоніною Король родом з Войнилова. В травні 1946 року Антоніна народила двійню: сина і дочку, яких охрестили Романом та Вірою.

В цей період 1945-1946 роки Ярослав Мельник провідник ОУН Карпатського краю. Перед відходом на зимівлю Роберт через кур'єра отримав звістку, що в руки енкаведистів потрапив повстанець, який знав про криївку на горі Яворина. Було вирішено перебиратись в інший зимовий бункер, але здійснити задумане не встигли. Напередодні відходу криївку було викрито: криївка "Роберта" була добре замаскована і тільки завдяки зраді вдалося її виявити. Кілька днів солдати нишпорили по місцю порон, але безуспішно. Його так замаскували, що виявити було неможливо. Та випав невеликий сніг і над криївкою почав швидко танути. Це і помітили вороги. До останнього набою відстрілювалися повстанці, залишивши тільки для себе кулі, щоб не здатися ворогові живими… Так загинули крайовий провідник ОУН Ярослав Мельник (Роберт), його дружина Антоніна (псевдо Таня), а також семеро їхніх побратимів. Матір Роберта, двох його братів і чотирьох сестер з села Бережниці Калуського району вивезли в Сибір. За заслуги перед Україною Я. Мельник в 1945 році був нагороджений Бронзовим Хрестом Заслуги, а в 1947 — Золотим Хрестом Заслуги (посмертно).

Поблизу бункера (в урочищі Глибокому) віднайдено і облаштовано цвинтар. Тут поховані: командир старшинської школи УПА "Олені" майор Ф. Польовий ("Поль"), інструктори, провідники і стрільці штабу, які загинули в нерівному бою з енкаведистами. Школа "Олені" була створена в 1943 році у волинських лісах, а згодом була передислокована в Карпати.

Прес-служба Закарпатської ОО ВО «Свобода» 

18 липня 2012р.

Теги: Яворина, змагання

Коментарі


ВО «Свобода»
Публікації:
Закарпатці ініціюють всеукраїнське відзначення подвигу героїв Карпатської України
/ 1На Закарпатті "Свобода" відзначить 78-му річницю Карпатської України (ПЛАН ЗАХОДІВ)
/ 10В Ужгороді в день вбивства Шухевича свободівці встановили таблички на перейменованій рік тому вулиці
В Ужгороді відбувся благодійний вечір по збору коштів пораненому бійцю "Карпатської Січі" Юрію Черкашину
На Закарпатті добровольців зі "Свободи" викликають в прокуратуру
/ 2Супровід від ДПС для однієї вантажної російської фури Закарпаттям коштує 40 євро
/ 15На Закарпатті "Свобода" блокує російські вантажівки на Верецькому перевалі і контролює два інші
Юрій Черкашин ("Чорнота"): "У влади немає сценарію перемоги в цій війні"
Закарпатець створив осередок "Сокола" у Мадриді
Ужгородські свободівці вшанували жертв геноциду 1932-33 рр. викладеним зі свічок надписом "Голодомор"
На Закарпатті вшанували полеглих січовиків
/ 3"Свобода" вимагає перевиборів на Закарпатті
/ 3Кандидат в мери від «Свободи» не проголосував за себе в Ужгороді через допит у Києві
В Ужгороді націоналісти привітали Україну зі святом Покрови концертом
В Оріховиці на Ужгородщині реконструюють монумент загиблим карпатським січовикам
/ 3У виборчий список політпартії "Наш Край" до Міжгірської райради "випадково" потрапили 6 свободівців
Кандидата-арештанта на посаду міського голови Ужгорода суд залишив під арештом
Кандидата-арештанта на посаду міського голови Ужгорода викликають на допит
Закарпатський «Сокіл» провів щорічний вишкільний табір «Верецький перевал – 2015»
/ 1Марш націоналістів у Мукачеві проходив під гаслом "Арсеній Петрович – другий Янукович"
На Воловеччині учасники російсько-української війни навчатимуть юнаків військовій справі і табірництву
/ 4Праві сили Закарпаття підписали меморандум про співпрацю у протидії сепаратизму
В Ужгороді відбудеться форум правих сил Закарпаття та онлайн-конференція з командиром на передовій Олегом Куцином
/ 1Скандальній "головисі" Тарнівців не вдалося прикрити громадськими слуханнями земельні проблеми в селі
/ 1До Дня вишиванки в Ужгороді "припарадились" навіть пам’ятники
» Всі записи