Коментуючи ситуацію, Богдан Кинів наголосив: “360 мініГЕС - це справді занадто велика кількість як для нашої невеликої області. І насамперед тому, що у нас просто немає необхідної потужності гідроресурсів, аби всі три сотні ГЕС змогли ефективно працювати. Як на мене, максимум, про що можна говорити, це 40-50 об’єктів”.
З іншого боку, вважає депутат, непрофесійним є підхід представників громадськості до заяв щодо вкрай значної шкоди для області від будівництва мініГЕС. Група людей говорить про негативний вплив на довкілля через запровадження проекту, при цьому всього один із заявників певною мірою причетний до проблеми, і то тільки тому, що має біологічну освіту на рівні вузу. Богдан Кинів пропонує залучити представників усіх дотичних служб (екологи, водники, рибнагляд, представники влади тощо). Висновок повинен бути грамотним, юридично закріпленим. Не розумно говорити тільки про негатив від будівництва ГЕС, адже їхнє зведення ставить перед собою і низку корисних для області задач. “Приміром, чомусь ніхто не говорить про те, що мінігідроелектростанції покликані здійснювати ще й функцію регулювання паводків, через які постійно страждає наш гірський регіон. Конкретніше: скільки говорилося про те, що в нашому краї потрібно побудувати польдери, акумулюючі ємності для води, аби в разі паводка забрати, так би мовити, її надлишок, а коли небезпека мине, зайву воду спокійно спустити. З іншого боку, громадськість говорить про знищення риби? А чи знає, що при будівництві станції її власник зобов’язується щороку запускати мальків риби до водосховища ? І можна не сумніватися в тому, що буде це робити: риба – це теж бізнес, в тому числі туристичний ”,- зазначає депутат.
І ще один аспект: процес навіть отримання землі під будівництво мініГЕС дуже тривалий і включає в себе низку експертиз, у тому числі громадські слухання. “Мені просто не зрозуміло, чому хтось в Ужгороді, за сотні кілометрів від заплановано місця зведення мініГЕС, так вільно дозволяє собі перекреслювати те, що зроблено, у що вкладено стільки грошей бізнесом, і на що дала добро місцева громада ? Якщо ми будемо дозволяти подібне, то як ми плануємо залучати інвестора, як, зрештою, хочемо створювати нові робочі місця, наповнювати місцеві бюджети, розвивати сільські й депресивні райони? Тому моя точка зору однозначна: висновок за експертами”, - підкреслив Кинів.
Прес-служба Закарпатської обласної організації
політичної партії “Фронт Змін”
В****** К****** *********** 2012-05-01 / 00:51:39
Те саме, але без хамства. Коментар видалено. Адмін