З нагоди 73-річниці проголошення Карпатської України біля пам’ятного знаку Січовикам на Красному Полі в Хустському районі відбувся мітинг-реквієм. Його учасниками стали голова обласної ради, очільник обласної організації Іван Балога та кілька тисяч єдиноцентристів краю.
Красне Поле поблизу Хуста стало одним із плацдармів оборони нової держави, проголошеної Соймом (тодішнім парламентом) 15 березня 1939 року. Звали її Карпатська Україна. Наші земляки на увесь світ, голосно, устами Президента Августина Волошина, заявили про своє бажання жити в незалежній, соборній державі. Це був час неймовірного національного й емоційного піднесення жителів Закарпаття: на вулицях міст і сіл затріпотіли синьо-жовті прапори, люди співали гімн «Ще не вмерла Україна».
Новій республіці судилося не довге життя. Не встигли в Хусті звістити про незалежність краю, як він зазнав ворожої навали, що розстріляла надію на мирне і вільне життя. У нерівний бій за Батьківщину вступили січовики. Відстоюючи Карпатську Україну, більшість із них загинуло мученицькою смертю в двобої з численною армією супротивника. Тих, хто вижив, чекали полон, тортури, переслідування, страти…
Нині – через 73 роки після тих трагічних та незабутніх подій - на Красному Полі зібралися керівники та кілька тисяч активістів усіх територіальних організацій Єдиного Центру області. Вони низько схилили голови перед світлою пам'яттю усіх героїв Карпатської України.
- Дві сотні вояків молодої держви протистояли тут регулярній угорській армії з танками, бронемашинами, літаками, гарматами і важкими кулеметами. Протягом чотирьох годин тривала битва на Красному полі, яка стала кульмінацією всієї героїчної оборони Карпатської України, - наголосив дослідник історії Карпатської України, ректор УжНу, єдиноцентрист Микола Вегеш. - І хоча акт проголошення незалежності у Хусті 15 березня 1939 року був більш символічним, ніж реальною політикою, він відіграв велику роль у формуванні самосвідомості всієї української нації.
На переконання Миколи Вегеша, у 1938-1939 роках український народ Закарпаття в черговий раз переконався, що тільки соборна, незалежна Україна може бути гарантом безпеки краю. Виходячи з цього, незаперечним буде твердження, що існування Карпатської України як автономної, а згодом і незалежної держави, прискорило процес возз’єднання всіх українських земель в єдиному державному механізмі.
Священнослужителі кількох релігійних конфесій Закарпаття відслужили заупокійну службу за Карпатськими січовиками. А на завершення мітингу–реквієму представники влади, громадськості та політичних партій, серед яких і активісти Єдиного Центру, поклали до монументу борцям за волю живі квіти та вінки.
Чому так 2012-03-20 / 22:57:25
Підтримую!!! красне поле перетворилося у синє від прапорів ЄЦ!!
Нахабний піар...
Nadin 2012-03-16 / 16:16:07
єдиний центр-сама продажна партія За гроші все і всіх може купити.Особливо піаритися на мітингу-реквієм це цинічно.
Колян 2012-03-16 / 11:12:03
Будь ласка, те саме, але без хамства. Коментар видалено. Адмін
мах 2012-03-15 / 22:36:10
Цікаво, скільки заплатили людям, щоб вони прийшли ( або їх привезли ) вшанувати пам'ять про Карпатську Україну. І добре зазначено, скоро вибори і ЄЦ змушений проводити хоч щось, рекламуючи себе, а в попередні роки їм було не до цього.
Надя 2012-03-15 / 22:07:06
Звичайно, вшанували... Скоро вибори, от ми й вшановуємо! Хоть і не дуже вникаємо, кого і за що, але сказали нам поїхатиі прапорами помахати. то ми й поїхали...