«Ми їздимо на тренінги з гендерної політики, активно вникаємо в стан речей в нашій державі і долучаємо до своєї команди тих жінок з усіх районів області, які є небайдужими до майбутнього України і вірять, що в цій країні ще можна щось змінити на краще», - розповіла журналістам Лариса Алєнтьєва, активістка від Закарпатської обласної організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличкая».
Численні дослідження доводять, що з приходом жінок до парламенту чи до уряду ці органи влади починають активніше й ефективніше опікуватися питаннями соціальної сфери, охорони здоров’я, освіти. Це логічно - жінка більше розуміється на питаннях, які стосуються дітей, пенсіонерів, незахищених верств населення.
Пункту щодо рівності чоловіків і жінок у будь-якій галузі немає у програмі жодної політичної сили, крім Політичної партії «УДАР Віталія Кличка». Голову закарпатського «УДАРу» радує активна позиція жінок саме його команди: «У нас в команді є позиція щодо того, що як в обласній, так і в районних та міських організаціях партії повинні бути присутні жінки. Це свідчить про існування діалогу в команді і постійний пошук компромісу».
Водночас, на сьогодні можемо прослідкувати чітку політику недопущення до влади жінок. Так, уряд Віктора Януковича є першим українським Кабінетом Міністрів, в якому немає жодної жінки. У Азарова позиція чітка: «Не жіноча це справа - проводити реформи в Україні». На Закарпатті ситуація нічим не краща: в обласній раді, міських радах Ужгорода і Мукачева є усього по одній жінці, представниці провладної Партії Регіонів. Це не збіг обставин – це чітка політика провладної сили, а отже і держави в цілому.
Навіть не провладні партії ігнорують представниць прекрасної половини у своїх виборчих списках. Відтак, «Сильна Україна», «Фронт Змін», «Соціалістична партія Укрїни» і навіть «Батьківщина» наразі на Закарпатті майже на 100 відсотків представлена чоловіками.
«Ми хочемо змінити положення жінки в Україні. Найближчим часом збираємось навідатись до кожного району області і переговорити з жінками, що готові долучитися до нас. Далі, вже разом зі сформованою командою, почнемо виступати з ініціативами на рівні міст, області, а потім і держави. Нас не влаштовує, що сьогодні жінки при владі залишаються на «паперових посадах» і абсолютно не впливають на реальний обіг подій. Відтак, унеможливлюється доступ жінок до механізмів прийняття рішень на паритетній основі з чоловіками. Наразі Україна може порівнятися представництвом жінок у політиці на рівні країн Близького Сходу. У 2010 році Україна зайняла 63 місце у світі за рівнем гендерної рівності серед 134 каїн, які потрапили у рейтинг GenderGaplndex. І це при тому, що згідно з Цілями Розвитку Тисячоліття перед Україною стоїть зобов’язання мати представництво жінок серед депутатів Верховної Ради України, депутатів обласних рад, державних службовців вищого керівного складу на рівні 30% до 2015 року», - розповіла активістка УДАРного жіночого руху Любов Луцук.