- У Водному кодексі України визначити, що землі прибережних захисних смуг перебувають лише у державній та комунальній власності, не можуть бути приватизовані, та можуть надаватися в користування виключно для цілей, визначених цим Кодексом.
- Прибережні захисні смуги (з установленою в них пляжною зоною) встановлюються і затверджуються в передбаченому законом порядку, органами місцевого самоврядування - за окремими проектами, що є невід’ємною частиною проекту землеустрою, а в межах населених пунктів – містобудівної документації.
- До затвердження проектів прибережних смуг та закріплення їх на місцевості межовими та інформаційними знаками забороняється проведення будь-якої господарської діяльності у її межах.
- Користування пляжною зоною у межах прибережної захисної смуги морів та навколо морських заток і лиманів здійснюється у спосіб, що не призводить до порушення цілісності і доступності прибережної захисної смуги, з дотриманням санітарного законодавства. Зведення спеціальних огорож для поділу пляжних зон на сектори забороняється.
- До узбережжя морів, морських заток і лиманів у межах пляжної зони забезпечується безперешкодний і безоплатний доступ громадян для загального водокористування, крім тих частин земельних ділянок, на яких безпосередньо розташовані гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди, а також санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади.
- Приватизація чи зміна форми власності на санаторії та інших лікувально-оздоровчих закладів такі заклади або зменшення кількості невизначеного кола осіб, яким ці заклади надають оздоровчі послуги, тягне за собою припинення права на використання пляжної зони.
- У разі надання права користування пляжною зоною користувачі зобов'язані забезпечити безперешкодний та безоплатний прохід до пляжної зони та вздовж берега моря, морської затоки чи лиману.
У законопроекті також йдеться, що порушення правил використання земельних ділянок у межах прибережної захисної смуги морів та навколо морських заток і лиманів, в тому числі пляжних зон, обмеження безперешкодного і безоплатного доступу громадян для загального водокористування, тягне за собою припинення права користування цими ділянками та відчуження у державну власність цих земельних ділянок та інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені.
Прес-служба
Єдиного Центру