Про це йдеться у пояснювальній записці лідера Єдиного Центру, народного депутата Віктора Балоги до його проекту Закону «Про внесення змін та доповнень до Закону України «Про вибори Президента України» (щодо запровадження електронного підрахунку голосів виборців).
Електронна виборча скринька складатиметься із скануючого пристрою, який встановлюється на напівпрозорій скриньці і комплекту периферійного обладнання, яке забезпечує друк протоколів дільничної виборчої комісії, взаємодію між обладнанням, передачу даних.
Електронні виборчі скриньки пропонується не встановлювати на виборчих дільницях, в яких до списку виборців внесено менше 20 виборців, а також на спеціальних виборчих дільницях за виключенням стаціонарних лікувальних закладів та установ кримінально-виконавчої системи. Адже на кожній такій виборчій дільниці встановлюватиметься в середньому 2 електронні виборчі скриньки, а вартість однієї за попередніми висновками може становити близько 6000 грн. Реалізація положень цього закону, у разі його прийняття, потребуватиме до 400 млн. гривень фінансових витрат Державного бюджету України.
Віктор Балога переконаний, що застосування автоматизованого підрахунку голосів виборців дозволить забезпечити більш реальне вираження волі народу та суттєво зменшити кількість зловживань та помилок при підрахунку голосів виборців. Водночас це забезпечить оперативне оприлюднення достовірних результатів голосування на виборах Президента України, створить передумови для прозорої та чесної організації та проведення усіх наступних загальнодержавних та місцевих виборів.
Прес-служба Єдиного Центру
виктор 2013-09-26 / 18:35:09
когда мы научимся считать свои деньги?когда за подсказкою "юзеров" перестанем выкидать наши 400млн,а кушать хочется, независимо. будут камеры, или нет.
))) 2013-09-18 / 13:34:27
Так, через Фейсбук )
виборець 2013-09-18 / 10:53:16
Серйозний та необхідний законопроект з виваженим обґрунтуванням. Якщо колись парламентарі знайшли 1 млрд. грн. на відеокамери, то при бажанні «осилять» і 400 млн. на сканери.
Виборчому процесу взагалі - це тільки на користь. Члени виборчих комісій в своїй більшості стануть просто статистами, і рватися туди на «заробітки» ніхто більше не буде.
Проте це не знімає проблеми наявності «200 - гривневих» виборців, які зазвичай «структуруються» до приходу на виборчу дільницю.
Наявність відеокамери та й ще із сканером однозначно «дисциплінує» їх, що дуже важливо для «відповідальних за касу», але підніме і ціну на «послуги» «200 - гривневих», за рахунок «оптимізації» витрат, як на їх самих, так на і членів виборчих комісій («непередбачуваних» поменшає однозначно).
Крім того, піднімуться витрати на якісну паспортизацію «люмпену» серед «200 - гривневих». Але більшість списків такого «електорату» вже напрацьовані роками, залишиться попрацювати з тими, кому нещодавно виповнилось 18 років.
Тому навздогін цьому законопроекту, щоб навіть опоненти повірили у щирість їх намірів, ЄЦ-у терміново необхідно внести ще один, в якому би пропонувалось підняти рівень кримінальної відповідальності громадян за участь у «200 – гривневих» заробітках, із конкретизованим переліком ознак цього неподобства.