Цього разу, їх ініціатором став закарпатець Валерій Пацкан, який очолює парламентський Комітет з питань прав людини.
Виступаючи з трибуни він зауважив, що в останні роки спостерігаються загрозливі тенденції до згортання існуючого рівня забезпечення прав та свобод людини, зокрема, свободи слова і свободи мирних зібрань.
«Журналісти в Україні зазнають фізичних погроз і насильницьких дій при виконанні своїх професійних обов`язків. За повідомленнями прес-служби Генпрокуратури України, з початку 2013 року зареєстровано 42 кримінальних провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів. Не кращим стан з забезпеченням права на мирні зібрання. За даними громадських організацій суди у 85% випадків обмежують право громадян на мирні зібрання, якщо з позовом звернулася місцева влада. Загострюється ситуація і з дотримання соціально-економічних прав. Є небезпечні тенденції щодо перерозподілу власності, рейдерства, замовних вбивств бізнесменів», - акцентував увагу присутніх голова Комітету, член фракції УДАР Валерій Пацкан.
Підсумовуючи свій виступ, політик зазначив, що саме дискусія дозволить комітетам парламенту сформувати пакет пріоритетних ініціатив для поліпшення ситуації з дотриманням прав людини в державі.
«Для молоді сьогодні є важливим питання про право на освіту, яке в нас із кожним днем забирають, а також на перше робоче місце, якого нинішня влада зовсім не гарантує, - зазначив Денис Ман, голова закарпатської молодіжки УДАРу, який був присутній на слуханнях. - Я чітко розумію, що парламентських слухань далеко не достатньо, щоб ця ситуація випаравилася, проте ініціатива їх проведення – це перший крок. Громадськість повинна брати участь та пропонувати, вносити ідеї та ініціативи. Право на якісне життя в державі сьогодні як ніколи постає гостро. Держава обрала курс на Європу та європейські цінності, але та ж Європа сьогодні говорить про те, що Україна зі своїм станом дотримання прав громадянина дуже далека від можливості інтегруватися в європейське суспільство».
Зауважимо, що у липні Комітет з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин організовує чергові слухання що стосуються трудової міграції.