Тим часом, в.о. проректора УжНУ, Віталій Ніколайчук заявив, що Рада ректорів Закарпаття цілком підтримує саме цей законопроект, апелюючи тими його пунктами, в яких студенти не надто добре розбираються і замовчуючи відверті недоліки документу.
«В проекті Ківалова, який нам так активно рекламують, є норма щодо стипендій. Згідно неї керівництво вузів на місцях матиме право на власний розсуд визначати, кому і як видавати стипендію. Нещодавно в УжНУ вже була ситуація, коли студентів спробували позбавити стипендій. На цей раз нам вдалося захистити права студентів, але узаконення такого процесу є неприпустимим», - висловив свою позицію Денис Ман, Голова УДАРної молоді.
Крім того, активіст переконаний, що свої реальні права повинні отримати студентські самоврядування вузів, як у питанні фінансування, так і в питанні участі у роботі Вчених рад.
«Ми готові сьогодні запропонувати власні позиції стосовно норм які повинні бути прийнятими в контексті закону «Про вищу освіту». Тому, хочу запросити усі студентські колективи до активного обговорення», - підсумував Ман.
Форум, організований Студентською радою Закарпатської області, об’єднав студентські самоврядні організації, молодіжні організації та адміністрації зацікавлених вузів навколо проблематики прийняття освітнього закону.
На тому, що думка громадськості повинна бути врахована наголосив Василь Телеп, заступник начальника управління вищої, професійно-технічної освіти та науки ДОНМС облдержадміністрації. Крім того він детально проаналізував проблемні точки, які отримали несхвальні відгуки громадськості, дав їх оцінку та припустив, що деякі з них є політично заангажовані.