Наразі в будинку проживає 28 непрацездатних осіб віком від 50 до 93 років. 12 із них – повністю прикуті до ліжка, 12 – абсолютно самотні. Та й багато хто із тих, хто має родичів, давно їх не бачив. Старі просто залишені напризволяще долі та на милість соціальних працівників.
Вартість перебування в центрі – 1542 грн. на місяць. Якщо родичів немає, 75% цієї суми вираховується з пенсії, решту доплачує держава. Таким чином, на руки люди отримують приблизно 200 грн.
З міського бюджету на ліки хворим виділяється 350 грн. на місяць. Пояснюється це тим, що будинок не належить до закладів медицини. Із цієї суми на кожну людину припадає 12 грн. 50 коп. Коментарі зайві.
Представники Закарпатського “Фронту Змін” навідалися в будинок з кількома пакунками медикаментів. Як з’ясувалося, старим потрібні обезболюючі та антисептичні препарати, мазі від радикуліту і пролежнів, бинти, шприци і ще багато чого такого, чого ці люди просто не в змозі придбати.
Інформацію про стан будинку взято на контроль парторганізацією. Мова йде про необхідність ініціювання депутатами міської ради створення комісії, яка б вивчила питання і віднайшла резерви додаткового фінансування центру соціального обслуговування в Ужгороді.
До слова: на фоні того, що коїться в державі з незахищеними верствами громадян, інформація про те, що колишні народні депутати просять виділення матеріальної допомоги, виглядає як блюзнірство. Таке право їм надає закон про статус народного депутата. Як повідомляють ЗМІ, в бюджеті, прийнятому в останні дні повноваження Верховної Ради минулого скликання, передбачено 41,9 млн. грн. на забезпечення екс-нардепів.
Прес-служба Закарпатської обласної організації
Політичної Партії “Фронт Змін”