"Внесення "мовного питання" на розгляд сесії було штучним і відверто кон'юнктурним", - зазначив депутат. - Для певних політичних сил це було прагненням формально відзвітувати про виконання передвиборчих обіцянок. Причому, як виявилось, їх задовольнив навіть популістський документ, за яким нічого не стоїть і який не вплине на задоволення мовних потреб їхніх виборців”.
За словами Мирослава Білецького, для влади це резонансне питання також стало вигідним, бо відволікає увагу громадськості від реальних проблем. Адже чи не вперше за останні роки не виконано обласний бюджет, різко зросли борги по зарплатах, падає промислове виробництво.
Голова фракції “Фронту Змін” повідомив, що представники опозиції принципово не підтримали жоден зі внесених проектів рішень з мовного питання. В першу чергу, з політичних мотивів, оскільки наполягають, що єдиною державною мовою, обов'язковою на всій території України, є і повинна бути українська мова.
- Опозиція вважає неприйнятним реалізацію скандального "мовного" закону в будь-якому вигляді, як такого, що ухвалений з порушеннями Конституції та регламенту, вносить розбрат і розкол в суспільство, не здатний реально забезпечити розвиток та збереження мов інших національностей. Ми категорично виступали проти прийняття даного закону і будемо наполягати на його скасуванні новобраним парламентом. Крім цього, неприпустимо перетворювати таку серйозну тему у політичну виставу. Адже і голова облради, і один із заступників голови ОДА відразу наперебій почали переконувати всіх, що мовне рішення є суто інформативним, декларативним і не має жодних правових наслідків. Тоді навіщо обманювати і збурювати людей? Займатись цинічною демагогією на проблемах мови та національностей - неприйнятно і вкрай небезпечно. Опозиція категорично не брала і не братиме у цьому участі", - наголосив М.Білецький.
Єдине, чого можна досягти подібними рішеннями - це загострення політичних пристрастей, що можна було спостерігати під час мітингу активістів "Свободи" під стінами обласної ради, - каже очільник фронтовиків в облраді. “Особисто я поділяю їх обурення "мовними" експериментами влади, але не можу погодись з окремими радикальними закликами і войовничою риторикою. Адже в запалі емоцій можна втратити почуття міри і образити національну гідність інших людей. А цього за жодних обставин не можна допустити у багатоетнічному Закарпатті. Не варто (навіть мимоволі) ставати учасником в маніпулятивних сценаріях влади. Мовні чи будь-які інші суспільні інтереси одних неможливо вирішити за рахунок інших. Це потрібно розуміти і вирішувати проблему на загальному рівні - через зміну влади, зміну політики і зміну законів", - відзначив депутат.
Прес-служба Закарпатської Об’єднаної опозиції
ВО “Батьківщина”