За правилами, результати тестів є конфіденційною таємницею: результати мають право знати лише учні, яким в закритих конвертах видавали сертифікат з результатами. Лише з бажання випускника сертифікат мали право побачити інші.
Тому управління провело добровільне анонімне анкетування учнів. Так, на запитання, скільки балів очікували отримати, більшість анкетованих відповіла – від 9,2 до 9,7. Натомість отримали в середньому від 7,2 до 7,4. Різницю в два бали начальник управління освіти та науки ОДА Юрій Герцог пояснює тим, що тести є незвичними для школярів.
На питання, чи збираються учні скористатися результатами тесту, щоб не здавати іспитів, позитивну відповідь дали 27%, що, вважає Юрій Вільгельмович, є досить пристойним результатом. В підсумку прийняли такі результати 118 з 2000 тих, хто пройшов тест.
83% вважають, що завдання в тестах були складнішими за звичну програму школи і лише 1,5 сказали, що легші. Інші різниці не відчули.
Водночас 93% учнів вважають, що тестування оцінять об’єктивно. 7% в цьому сумнівалися або вважали, що об’єктивної оцінки не отримають. На запитання, чи були порушення під час проведення тесту, 92% сказали, що ні. Інші зізналися, що користувалися шпаргалками чи підказками. Водночас дорослі, присутні на тестах, порушень не виявили. Цифру у 8% Юрій Герцог вважає завеликою, однак вважає, що попередня система застаріла, тому їй треба шукати альтернативу, якою може стати саме тестування. Про це начальник управління освіти та науки ОДА повідомив під час прес-конференції, присвяченої підсумкам навчального року.
ЗІА "Простір", Мукачево.net
12 червня 2007р.
Теги: