– Звичайно, кожна національна меншина рада, коли її мовні або інші права розширюються. Але ж в Україні ситуація така, що багато чинних законів і постанов на ділі не фінансуються й не виконуються. Стосується це й мовних та культурних прав національних меншин. Іще 1991-го, за Радянського союзу, було прийнято "Закон про мови", який був головним у цій сфері до останнього часу. У ньому, зокрема, є вимога – у селах, де більшість становить національна меншина, проводити засідання й видавати документи їхніми мовами. Щоб держслужбовці володіли цією мовою. Цього не було і нема. Окремі речі виконувались, а більшість – ні. Й не думаю, що тепер щось істотно зміниться, – сказав Василь Брензович, 48 років, депутат Закарпатської облради від Партії угорців України "КМКС", доктор філософії Будапештського університету ім. Л.Етвеша.
– Це крок до розпалювання в Україні громадянської війни, і влада, яка готова приймати й підписувати такі закони, по суті ставить підпис під своєю нелегітимністю. Адже у перспективі цей закон може призвести до наслідків, що, як пишуть лікарі, несумісні з життям. У даному випадку – з життям держави, – зазначив Андрій Окара, політолог.
– Як людина, що займається політичною експертизою, я можу розписати всі "за" і "проти" прийняття цього закону. Так само, як можна розписати плюси й мінуси рішення влади стріляти в мирних громадян. Але ці питання мають іншу природу, вони є межею, перейшовши яку, влада перестає бути легітимною. У випадку з мовним законом влада створила передумови для посилення в українському суспільстві розбрату, дуже жорстких суперечок, що мають під собою суто віртуальну природу. Янукович об'єднав Україну в ненависті до свого політичного режиму. Зараз, щоб народ не повстав, влада хоче загострити внутрішні протиріччя. Не думаю, що це принесе позитив цій політичній силі на виборах – але вони так вважають. Бо думають навіть не своїми мізками, а мізками своїх американських консультантів, які й пропонують їм такі сценарії мобілізації електорату, – додав А.Окара.
Закарпатський мадяр 2012-08-15 / 11:34:47
Я сам мадяр і про то ниґда м не жалів. Я сам знаву дуже файно і українську і руську і німицьку. У мене проблем з языками ниє. Але щитаву, же нацменшины мавуть право на свуй язык, але то не означає, же державну мову не треба учити. Хто хоче, тот навчиться, ахоть тым законом гузицю вутерати. А хто не хоче, то вже його проблемы.
Україна і Угорщина друзі!!!!!!!!!!!!! 2012-08-11 / 08:48:24
Марія-Анна 2012-08-09 / 20:53:21
Більшість угорців Закарпаття настількі чисто та грамотно спілкуються державною українською мовою, що можуть позаздрити деякі владні чиновники,які будучи на державних посадах неспроможні вивчити українську мову досконало, так як це одна з найголовніших умов при поступленні на державну службу.І взагалі закарпатці це інтернаціональні та миролюбиві громадяни України справжні патріоти своєї батьківщини!
-------------
До речі, ніколи я не чув від них негативного ставлення до України і українського. Чудово, спілкуються українською.
Zoltán 2012-08-10 / 16:08:54
1. Брензович не представляє всіх угорців нашого краю: 100 тисяч угорців мають право голосу, КМКС на виборах отримав 20 тисяч, топто 20 відсотків.
2. Брензович правий на 100 відсотків, коли говорить: Але ж в Україні ситуація така, що багато чинних законів і постанов на ділі не фінансуються й не виконуються
??? 2012-08-10 / 14:35:34
щем такого "угорця Закарпаття" як політолог Андрій Окара не знав ???
2 Адмін 2012-08-09 / 19:32:04
2Istvan
" ... Те, що Закарпаття онлайн є одним з найавторитетніших новинних ресурсів краю ....." (ц)
:D :D :D ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Іван 2012-08-09 / 22:46:24
Іштване, Ти майже з регіоновського УМДСа, , Айбо Брензович тепер правду каже, тай грамоти в собі має майбульш як Твуй дурняковатий презідент Йоніковач
Марія-Анна 2012-08-09 / 20:53:21
Більшість угорців Закарпаття настількі чисто та грамотно спілкуються державною українською мовою, що можуть позаздрити деякі владні чиновники,які будучи на державних посадах неспроможні вивчити українську мову досконало, так як це одна з найголовніших умов при поступленні на державну службу.І взагалі закарпатці це інтернаціональні та миролюбиві громадяни України справжні патріоти своєї батьківщини!
Адмін 2012-08-09 / 19:32:04
2Istvan
За нашою інформацією, КМКС, заступником голови якої є пан Брензович, представляє більшість угорців Закарпаття. Крім того, угорська громада довірила йому представляти її інтереси в облраді. Тому ми маємо значно більше підстав довіряти йому. а не анонімним дописувачам.
Вибачте, у нас немає часу на пустопорожню переписку. Дозвольте нам виконувати свою роботу так, як ми вважаємо за потрібне. Те, що Закарпаття онлайн є одним з найавторитетніших новинних ресурсів краю дає нам підстави вважати, що ми робимо цю роботу правильно.
Istvan 2012-08-09 / 19:22:33
Тут ни слова о том, что Брензович выступает в роле заместителя председателя КМКС (к стати он не является зам. председателем ПУУ КМКС). Во виорых КМКС далеко не репрезентует большинство венгров Закарпатья.
Адмін 2012-08-09 / 19:15:31
2Istvan
"Адін вєнґр" - це заступник голови найпотужнішої угорської партії України - ПУУ (КМКС) і депутат облради від КМКС. Тому він репрезентує думку більшості угорців Закарпаття. Ми не винні, що ця думка не співпадає з вашою.
Istvan 2012-08-09 / 19:04:01
Вы пишете, что "угорці Закарпаття", и цитируете всего одного венгра.
А кто этот А. Окара? Тоже венгр? Думаю - нет. Тогда не пишите, что это мнение "венгров Закарпатья".