Лімуд – єврейський освітньо-культурно-розважальний захід. У світі конференції Лімуду проводяться понад 30 років, в Україні – з 2008-го, а на Закарпатті він відбудеться вперше 1–4 листопада 2012-го. Але реєструватися учасники можуть уже з 15 серпня. Що за свято чекає на єврейську громаду Ужгорода,– цього понеділка розповідали члени оргкомітету Лімуду.
Лімуд– це англійський бренд, придуманий в 70-х. Традиційно захід збирає по 2-3 тисячі учасників з усього світу. Фактично, це велика конференція (але не в нудному академічному розумінні), яка проходить в одному місці і в рамках якої відбуваються лекції, майстер-класи, виставки, екскурсії, різноманітні заняття, пов’язані з єврейською тематикою. Ужгородський Лімуд буде найтривалішим з усіх, що досі проходили в Україні: ітиме не три дні, як попередні, а чотири. У цього заходу є основні принципи. Перший – Лімуд завжди організовують волонтери. Ті, хто виступає з презентаціями, теж роблять це безкоштовно. Другий – свобода вибору: кожен учасник може брати участь тільки в тих заходах, які йому подобаються. Причому вибір буде дуже великим: наразі в ужгородському Лімуді заплановано близько 150 освітніх та наукових сесій, по 8 паралельно. Тут діє «голосування ногами»: якщо щось не до душі – встаєш і йдеш далі. І останній принцип Лімуду – плюралізм.
Як переконують менеджери проекту «Лімуд», «це свято спілкування, на яке не шкода витратити свій час і гроші (торік кожен гість мав сплатити 250 – 300 грн., які йшли на їхнє ж проживання, харчування. Ціна-2012 ще остаточно не визначена, її встановить оргкомітет. Люди тут знайомляться, починають вести спільний бізнес, заводять друзів, навіть одружуються. Зазвичай на Лімуді є вечірня програма, де виступають відомі особистості з усього світу. Так, на останній конференції був Андрій Макаревич, а до Ужгорода приїде родина Смєхових, в тому числі відома акторка Аліка Смєхова й письменниця Олена Смєхова.
Як стверджують організатори, «за часів Союзу єврейські звичаї, свята майже не відмічали, тільки в 90-ті почалося відродження. І Лімуд – якраз те місце, де молоде покоління може вивчати свої традиції. 70% його учасників становить молодь». Азербайджані й Узбекистані, тож для нього цей аспект – особливо важливий.
Конференції переважно вестимуться російською, але частина сесій проходитиме українською й англійською (перекладом займеться група добровольців). Реєструватися учасникам можна з 15 серпня, повідомили Закарпаття онлайн у прес-центрі «Закарпатської правди».
Оксана Ш. 2012-08-23 / 13:47:56
Українською свята не "відмічають" а святкують.
ужгородцю 2012-07-30 / 22:43:11
:))))))))))))
ужгородец 2012-07-30 / 19:48:03
А обрезание ему не поручил сделать? Или уже?..