У чемпіонаті взяли участь 57 учасників з 7 країн. На корти вийшли представники Словаччини, Польщі, Україні, Румунії, Росії, Словенії та Угорщини.
Організатором турніру виступив місцевий клуб швидкісного бадмінтону «Саламандра». Змагання проходили в одиночному і парному розрядах в різних вікових групах у восьми категоріях.
Це не перші змагання такого рівня в Ужгороді – в грудні 2011 року в Ужгороді так само проходив міжнародний турнір. Тоді в ньому взяли участь крім команд Ужгорода, Дніпропетровська, Сімферополя та Харкова ще й зарубіжні спортсмени з Угорщини та Словаччини. Всього в турнірі 2011-го року взяли участь 49 осіб.
А зовсім недавно спортсмени з Ужгорода Михайло Мандрик, Олексій Пилипів, Норберт Антоловский, Вікторія Толмасян і Сергій Долбушев виступили на третьому чемпіонаті Європи зі швидкісного бадмінтону в прибережному місті Пореч (Хорватія), в якому взяло участь більше 300 гравців країн Європи.
Довідка
Спідмінтон, а точніше speed badminton (швидкісний бадмінтон) - Спортивна гра з ракеткою і воланом, який летить далеко і прямо, набираючи неймовірну швидкість.
Винайдений берлінським спортсменом Білом Брандесом (нім. Bill Brandes) на основі елементів бадмінтону, тенісу і сквошу. Протягом шести років творець, разом з професійними спортсменами, тестував і удосконалював самі різні моделі воланів і ракеток, поки нарешті не досяг бажаного результату.
Назва «спідмінтон» (англ. speedminton, від Speed Badminton - швидкісний бадмінтон) була запропонована в 2001 році. За даними 2003 року, в Німеччині налічувалося близько 6000 активних гравців в спідмінтон, переважно міська молодь, серед якої особливим шиком вважалися гра в темний час доби (blackminton).
Місцем для гри в швидкісний бадмінтон може служити будь-яке місце - парк, спортзал, тенісні корти (як відкриті, так і закриті), ангари і т.п. - Все, що потрібно, - це рівна порожня площадка довжиною мінімум в 26 метрів і шириною 8 метрів. Висота повинна бути нічим не обмежена мінімум до 8 метрів. Навіть професіонали люблять грати високими і глибокими «свічками» – адже тоді, з такої висоти, волан набирає величезну швидкість, що ускладнює ефективний удар у відповідь.
Сьогоднішній турнір підтверджує те, що люди самого різного віку (у турнірі брали участь спортсмени від 10 до 60 років) розвивають в Ужгороді спортивну культуру, доводять на турнірах міжнародного рівня, які проходять за межами нашої країни, що у наших спортсменів є потенціал.
Юрій Ломакін, фото автора. mediacentr.info