Це питання потребує нагального вирішення в зв’язку з тим, що в структурі тарифу на постачання природного газу, затвердженого НКРЄ, не передбачені кошти на обслуговування непереданих на баланс газопостачальних мереж, - про це Закарпаття онлайн повідомили з прес-служби "Закарпатгазу".
Довідка: Сьогодні - з 916 км наявних в обласному центрі та Ужгородському районі газопостачальних мереж - на балансі ПАТ «Закарпатгаз» перебувають лише 463 км. Отже, належить підготувати документацію з передачі на баланс товариства ще 453 км газопроводів, збудованих свого часу колишніми колгоспами, сільськими радами, добровільними об’єднаннями громадян-кооперативами.
Наразі, зокрема, вже прийнято рішення про передачу на баланс ПАТ «Закарпатгаз» газопостачальних мереж, що знаходяться на територіях Холмківської, Сторожинецької сільських рад. Готується пакет документів Великодоброньською сільською радою. Не знайдено поки що розуміння з боку Великолазівської сільської ради, де газопроводи колись прокладені на замовлення радгоспу-заводу «Великолазівський» відмовляються передавати на баланс, а ,отже, не зможуть претендувати на їх якісне обслуговування через відсутність на це у ПАТ «Закарпатгаз» коштів.
ЧИТАЧ 2012-06-23 / 23:20:06
А чому ПАТ «Закарпатгаз» не візьмуть газопроводи в оренду за символічну плату або в оперативне управління (з їх ремонтом і подальшим обладнанням). А чом хочуть -НА БАЛАНС, може щоб щоб балансову вартість свого ПАТ підвищити, під цю балансову вартість брати позики і тоді газопроводи що будувались людьми стануть обєктом застави... Сільради, що передають для ПАТ збудовані людьми комунікації може діють і нерезонно, а голова РДА Чорнак чи буде за передачу для ПАТа такого майна - Це питання? - як власники ПАТа будуть просити. А Полянська сільрада та Дрогобецький чи передали на баланс, чи закріпила у комунальній власності ці людські комунікації???
небайдужа 2012-06-20 / 18:00:03
Якщо органи місцевого самоврядування відмовляються передавати газопроводи на безоплатних умовах на баланс товариства, то хочу сказати, що дуже правильно і юридично грамотно діють. Тому, що до цього часу вони являються власниками майна, і можуть ним розпоряджатися на власний розсуд і диктувати свої умови. А, щодо страхів про змогу претендувати на якісне обслуговування газопроводів через відсутність на це у ПАТ «Закарпатгаз» коштів, то варто пам»ятати, що таку фінансово-господарську операцію, як передбачення та використання коштів на обслуговування газопостачальних мереж, можна досягти на підставі договору оренди на експлуатацію та обслуговування вказаних мереж. При цьому, орган місцевого самоврядування буде залишатися власником вказаного майна. А в разі приватизації газових мереж, з боку газового господарства чи інших господарюючих суб»єктів, можуть претендувати на акції або виручку за продане майно.