Із Рибаком зустрічаємося в Ужгородському міськрайонному суді. Суддя розглядає позов Крєпкого про відшкодування Рибаками 40 тис. грн збитків. Переносить засідання на червень.
— Шахраї забирають у мене квартиру, а суддя їх ще слухає, — обурюється Рибак, виходячи із залу.
Він і його на рік молодша дружина Раїса родом із райцентру Жмеринка на Вінниччині. 1998-го разом із 13-річним сином Сергієм переїхали до Ужгорода. Тут Рибак служив у залізничному батальйоні. Отримали квартиру в двоповерхівці на Тельмана. Раніше там з родиною жив майор Тарас Крєпкий, який після звільнення переїхав у місто Чоп.
1999-го батальйон переносять до Хмельницького, і частина військових іде на пенсію.
— Будинки на Тельмана — 3, 5, 9, 13 і 17 та на Марка Вовчка, 4, у яких жили військові, залишилися без господарів, фактично нічийні, — каже Рибак. — Ми просили міськраду взяти їх на свій баланс, хотіли приватизувати. А у відповідь: ”Вони занедбані, відремонтуйте”. Грошей ми не мали, тому жили собі, платили за послуги й годі.
2003 року до Рибаків підійшов Тарас Крєпкий. Показав ордер на квартиру, папери про приватизацію й попросив виселитися.
— Я був у шоці, — згадує Сергій Рибак. — Прослужив державі 28 років, дружина — 24. Тепер забирають квартиру. Крєпкий з кумом Анатолієм Рибоконем пошахраювали, бо знали, що будинки покинуті. Рибоконь за дорученням Крєпкого провів юридичні махінації. Я написав заяву в прокуратуру. Мені обіцяли спалити машину, згодом пропонували тисячу доларів.
В облпрокуратурі складу злочину не виявили. Наприкінці 2004-го справу поновили.
— Міська прокуратура винесла протест приватизації, та міськвиконком його відхилив, — обурюється Рибак. — Виходить, що будинок N9 іще 1994-го взяли на баланс міста, а інші залишились нічийними. Але тоді він узагалі належав Міноборони!
Рибак поскаржився у Генпрокуратуру. Справу закрили за відсутністю складу злочину. Скаржився в суд. У січні 2006-го суд закрив справу, не визнавши власниками ні Крєпкого, ні Рибака. Після цього Рибоконь продав квартиру 29-річному Олегові Матильчаку із села неподалік Ужгорода. Матильчак попросив Рибаків виселитися. Міський суд став на його бік.
— Рибоконь продав квартиру за 10 тисяч гривень, — каже Рибак. — А тоді такі двокімнатні в Ужгороді коштували 25–30 тисяч доларів.
Крєпкий вимагає 40 тис. грн відшкодування моральних збитків. Каже, що у квартирі прожив багато років і вона має належати йому.
Нині Рибаки продовжують жити на Тельмана. Виселятися не планують і хочуть далі судитися з Крєпким.
Сніжана РУСИН, "Газета по-українськи"
04 червня 2007р.
Теги: