За словами учасників прес-конференції, тема «Старіння і здоров’я» вибрана не випадково, адже кількість людей похилого віку в світі постійно зростає. Порівняно з 1980 роком людей віком 60 років і старше стало вдвічі більше.
На Закарпатті ж кількість людей похилого і старечого віку становить 26,7% від загальної кількості населення області – всього 260 тисяч. На цьому наголосив начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Роман Шніцер. За його словами, «при збереженні нинішньої динаміки старіння до 2040 року кількість їх становитиме вже 50%, і за такої перспективи проблемі треба приділяти максимум уваги».
«Людям похилого віку необхідно забезпечити якісне життя. Тільки за такої умови вони зможуть довше працювати, самі себе в майбутньому забезпечувати, таким чином, не відволікаючи інших працездатних людей», – сказав Роман Шніцер. На перший план, за словами лікарів, виходить в цьому разі повноцінна профілактика, і профілактика захворювань у старшому віці є набагато більш важливою.
У зв’язку з цим, головний лікар Закарпатської обласної санепідемстанції Володимир Маркович зазначив, що вплив різних зовнішніх факторів на здоров’я людей похилого віку інший, ніж у віці молодшому: «До 60% здоров’я людей старшого віку залежить від умов проживання, від харчування, способу життя». Велике значення, за його словами, належить руховій активності, надзвичайно негативний вплив мають шкідливі звички, недосипання, стреси. І завдання молоді, серед іншого, – берегти старших і літніх людей, «вони – основа суспільства, їх роль величезна, адже вони зробили свій внесок у життя соціуму», – сказав Володимир Маркович.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн
Пан Баклажан 2012-04-04 / 18:44:19
- а другу половину становитимуть цигани, які будуть грабувати та "кошмарити" цих літніх людей.
Зараз з наших кишень витрачають мільярди гривень на розплід циганоти, через 30 років вони нам красно віддячать...
Надія - хіба що на легалізацію громадянської зброї та посилення прав людини на захист свого життя, здоров"я та майна. Але надія слаба, бо загальноєвропейська тенденція зворотня: злодіям та дармоїдам - усе, середньому класу платників податків - з них усе!