За новими правилами віза, що видана країною – членом Євросоюзу, Ісландією, Ліхтенштейном, Норвегією або Швейцарією, не надає право особі перебувати на території Словаччини без візи цієї держави. Громадяни третіх країн, які отримали візи, скажімо, Угорської Республіки, можуть перетнути кордон Словаччини лише у разі транзиту до Угорщини. Ця віза не надає їм право на короткочасне перебування на території СР.
Якщо громадянин третьої держави здійснює транзитний проїзд через територію Словацької Республіки, поліцейський прикордонник ставить в його паспорті над в’їзним датоштампом помітку „транзит”.
Поліцейський при прикордонному контролі на в’їзд перевіряє, чи громадянин третьої країни виконує вимоги до транзитного проїзду.
Якщо громадянин третьої країни не виконав вимоги щодо транзитного проїзду (виїжджає до країни, з якої він прибув у Словацьку Республіку, або не здійснив транзитний проїзд, або не дотримав 5-денний строк, визначений на транзит), поліцейський накладає на нього штраф або надасть повідомлення про правопорушення в компетентні органи. Повторне порушення вимог транзиту через територію СР буде каратись адміністративним видворенням.
Громадянин третьої країни звільняється від обов’язку мати візу при в’їзді на територію Словаччини з метою транзитного проїзду, якщо представить дійсний паспорт для поїздок за кордон, в якому буде оформлено:
a) окрему Шенгенську візу – короткочасну або транзитну;
б) довготривалу візу (національну), видану країною - членом ЄС, яка в повному обсязі дотримується Шенгенського кодексу;
в) дозвіл на проживання, виданий країною - членом ЄС, яка в повному обсязі дотримується Шенгенського кодексу;
г) візу або дозвіл на проживання, які вказані в додатку рішення, виданого новою країною - членом Євросоюзу.
Кошти на проживання вимагаються словацькою стороною в розмірі, вказаному в розпорядженні міністра внутрішніх справ Словацької Республіки №22 від 30.04.2007 про визначення суми фінансових коштів на покриття видатків, пов’язаних із перебуванням іноземця на території СР, який не є громадянином Європейського економічного простору або членом його сім’ї”. Ця сума була визначена на рівні 50 євро за одну добу перебування. Фінансові кошти вимагаються на весь період перебування, вказаний у візі. Якщо громадянин третьої країни не має достатньої суми коштів на весь період перебування, вказаний у візі, поліцейський скорочує йому термін дії візи.
Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
29 травня 2007р.
Теги: