Темою засідання було обрано вдосконалення митного контролю за автомобільними перевезеннями та взаємодія між митними органами. Щоб обговорити ці проблеми до Чопа приїхали начальники 16-ти митних постів та пунктів пропуску західних областей України.
Як зазначив у вступному слові начальник Чопської митниці Йосиф Йосифович Штробля, система контролю за доставленням вантажів в країні постійно вдосконалюється, однак віднедавна наш регіон межує з країнами Європейського союзу і це накладає на митників ряд додаткових зобов’язань.
Одна з проблем для митників, які працюють безпосередньо на кордоні, - випадки, коли вантажі не доїжджають до митниць призначення. Таким чином деякі недобросовісні підприємці намагаються ухилитися від сплати податків. Тому одним з основних завдань, які стоять перед митною службою, є виявлення випадків недоставляння вантажів та своєчасне реагування на такі факти. Сьогодні завдяки вдосконаленню системи контролю за переміщенням вантажів, кількість недоставлянь вантажів, які слідують через Чопську митницю до митниць призначення, значно зменшилася. Якщо у 1998 році було виявлено майже 1000 таких випадків, то у 2006 році лише 5. На думку учасників семінару, щоб розв’язати цю проблему, потрібно окрім передачі інформації про партії товару до центральної бази даних Держмитслужби, направляти аналогічну інформацію у митниці призначення одразу після перетину імпортерами кордону. За такої умови, митниці до яких слідує товар, матимуть оперативні дані про те, що акредитований у зоні їхньої діяльності підприємець ввіз товар на територію України. Учасники семінару обговорили і «Порядок спільного огляду автомобільних транспортних засобів, які використовуються для перевезення зовнішньоекономічних вантажів»- Цей документ введений в дію Державною прикордонною і Державною митною службами України у 2004 році. До безперечних переваг Порядку спеціалісти відносять запровадження талонів, які є своєрідними паспортами для підприємців під час оформлення документів у пунктах пропуску та дозволяють оперативніше оформити необхідні документи. Серед недоліків митники називають дублювання функцій митних та прикордонних органів під час перевірки вантажів, що призводить до збільшення тривалості проведення митного огляду.
Під час ознайомлення з діяльністю пункту пропуску «Тиса» чопські митники продемонстрували учасникам семінару як ведеться облік транспорту в пункті пропуску. Зацікавлення гостей викликало застосування програмного забезпечення «Диспетчер», яке використовується для регулювання транспортних засобів по напрямках руху та отримання оперативної інформації про місцезнаходження автомобіля та вантажів під час перебування їх у зоні митного контрою. Такий метод роботи дає змогу оперативно оформляти вантажі та вести їх облік.
Підсумовуючи роботу семінару, його учасники внесли пропозицію, щоб такі заняття на базі митних постів проводилися регулярно. Адже коло питань, які потребують вивчення та вдосконалення не обмежується тільки вантажними перевезеннями автомобільним транспортом.
ЗІА "ПРОСТІР" з посиланням на прес-службу Чопської митниці
29 травня 2007р.
Теги: