Даний район був вибраний не випадково, адже порівнюючи з минулим роком на Берегівщині зросла кількість пожеж з 18 до 51 випадку, й мала місце загибель людей у вогні. 98 відсотків загорань виникло у житловому секторі. Серед погорільців основна частина людей, які входять до так званої „групи ризику” (літні люди, немічні, хворі, одинокі громадяни, багатодітні сім’ї), які через брак коштів не можуть привести у належний протипожежний стан свої господарства.
Як розповів керівник Управління Держтехногенбезпеки у Закарпатській області Юрій Лебедєв, - більшість будинків, де мешкають малозабезпечені громадяни збудована понад 40 чи навіть 60 років тому. Як наслідок, монтаж електромережі на той час здійснювався з у рахуванням мінімальної кількості електроспоживачів. В умовах сьогодення, де в будинках знаходяться телевізори, холодильники, мікрохвильові печі і т. ін., електромережа не витримує навантаження й виникають пожежі, які тягнуть за собою знищення матеріальних цінностей, а в окремих випадках позбавляють життя громадян.
Основною метою даного заходу було проведення роз’яснювальної роботи в першу чергу серед даної категорії громадян та привернення їх уваги до покращення протипожежного стану помешкань. У відпрацюванні взяли участь представники Управління Держтехногенбезпеки, управлінням МНС, соціального захисту, депутатський корпус населеного пункту та дільничні інспектори міліції. Загалом було обстежено 245 дворогосподарств. Під час відпрацювання з кожним домовласником проводилися бесіди, вручалися пам’ятки та застереження, де вказувалися основні недоліки експлуатації електрообладнання та пічного опалення, через які можуть виникнути пожежі.
Зважаючи на теплу погоду та масове прибирання територій від сухої рослинності та сміття, інспектори також застерігали громадян щодо небезпеки їх спалювання, адже понад 50 відсотків пожеж, які виникали на території області - це саме результати „весняного прибирання”, - повідомили Закарпаття онлайн з Управління Держтехногенбезпеки у Закарпатській області.