Перший заступник начальника регіонального управління – начальник штабу, полковник Ігор Андрусік у своєму звіті ознайомив присутніх з основними положеннями культури прикордонного контролю, що включає у себе складові починаючи із зовнішнього вигляду прикордонника, його здоров’я і закінчуючи культурою спілкування та оформленням документів. Ігор Ярославович наголосив на тому, що Державна прикордонна служба є обличчям держави і саме від її працівників залежить перше враження іноземців, що перетинають кордон.
У свою чергу, генерал-лейтенант Артур Горбенко зазначив, що з 51 пункту пропуску, які розташовані в межах відповідальності Західного регіонального управління Держприкордонслужби України, до «ЄВРО-2012» основними визначено 10. З цією метою в рамках підготовки до прийому іноземних гостей, прикордонниками України та Польщі було проведено ряд двосторонніх тренінгів з метою покращення та удосконалення культури прикордонного контролю.
Зокрема значно зросте потік туристів на ділянці Чопського прикордонного загону, а саме через пункти пропуску «Тиса», «Ужгород» і «Чоп-пасажирська станція». Як повідомив начальник Чопського прикордонного загону, підполковник Аркадій Кошонько, робота щодо вирішення проблемних питань перетину кордону триває. Також він підкреслив на важливій ролі співпраці з місцевими органами влади. Наразі порозуміння з її представниками досягнуто.
В свою чергу начальник Мукачівського прикордонного загону підполковник Юрій Філіпчук зазначив, що у разі необхідності, представники підрозділів Мукачівського прикордонного загону будуть готові надати допомогу братньому Чопському загону у здійсненні прикордонного контролю «в спекотний період» проведення чемпіонату Європи з футболу.
Начальник Західного регіонального управління разом із колегами зупинився на питанні впровадження «спільного контролю» на території однієї з держав, що дає змогу налагодити швидкий та ефективний перетин кордону туристами. Ця робота практично проведена у пункті пропуску «Краківець» і триває на «Раві-Руській» та «Шегині» на українсько-польському кордоні. Завдяки «спільному контролю» максимальна затримка автомобіля на кордоні може скласти 3 хвилини, громадян – 20 секунд.
Підсумовуючи засідання «круглого столу», генерал-лейтенант Артур Горбенко зазначив, що наразі пункти пропуску через державний кордон добре справляються з поставленими задачами і подякував колегам та представникам влади за співпрацю, а також закликав громадськість активніше долучатися до обговорення та вносити свої пропозиції щодо покращення культури прикордонного контролю в пунктах пропуску.